У Запоріжжі презентували книжку поезій «Як ти?» Валентини Вісленко

“Як ти?” – книгу під такою назвою презентували в Запорізькій обласній науковій бібліотеці. На цю подію очікували вже давно, від того моменту, коли Валентина Вісленко почала показувати свої вірші широкій читацькій аудиторії в соцмережах. Потім ми презентували її поезію на “Поетичному травні” і відтоді всі чекали на вихід її першої збірки.

Презентація збірки пройшла на одному подиху. Представляючи її, я зазначила, що маємо справу з новим унікальним явищем у запорізькому поетичному мистецтві періоду російсько-української війни. До творчості пробудилися молоді творчі сили, які власне поезію обрали своєю зброєю у боротьбі з ворогом. Саме війна підштовхнула молоду дівчину до поетичної творчості, саме це стало її емоційною реакцією на стрес, у якому ми перебуваємо від початку повномасштабного вторгнення.

Валентина Вісленко – донька, мати, дружина, сестра, подруга – і саме з таких позицій прочитуємо у її поезії образ ліричного героя, який збігається з образом автора. Надзвичайно актуально й оригінально звучить назва книги : “Як ти?” . Це питання, з яким ми прокидаємося й адресуємо своїм найближчим людям і завмираючи чекаємо на відповідь після вибухів ворожих ракет. ЇЇ поезія надзвичайно злободенна, як миттєва реакція людини з тонкою організацією душі, на ті події, що відбуваються навколо нас. Написана простою доступною мовою, але настільки щиро і природно, що кожен читач говорить, ніби вона прочитала його думки.

Збірка укладена за хронологією написання віршів від 24 лютого 2022 року і до сьогодні. Кожен вірш – реакція на трагічні події, спричинені рашистською навалою. У кожному вірші – чиясь трагедія, чийсь біль, який через ці поезії не залишає нікого байдужим. Головна риса її віршів і власне самої авторки – щирість і природність. Саме тому, коли Валентина читала свої вірші, ковтаючи сльози, – увесь зал плакав разом із нею.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У її поезії – жодної штучності, підробленості чи пристосуванства. Прямо і чітко висловлені думки поетеси-патріотки. Хтось зауважив, що її поезія близька до публіцистичної лірики, але скроєна по-сучасному. До речі, кошти, виручені за книги, будуть передачі на придбання дронів для наших захисників. ( З початку війни Валентина вже передала на потреби ЗСУ понад 70 тисяч гривень!).

Повна зала слухачів, які прийшли підтримати молоду поетесу. Серед присутніх були її мама, донька Вероніка, сестри, яким Валентина постійно дякувала за підтримку, друзі, для яких вона і писала довгий час свої поезії, письменники, журналісти.

Презентація книги перетворилася на прекрасно зрежисований перфоменс, у якому знайшлось місце віршам, спогадам і навіть пісням, які є другим крилом творчості Валентини Вісленко, оскільки вона є авторкою і виконавицею багатьох пісень, учасницею концертних програм ще зі студентських років, а навчалася вона на філологічному факультеті Запорізького національного університету, який, за її ж словами дав їй крила для творчості, дав те міцне підгрунтя, яке дозволило їй реалізуватися як митець у різних жанрах.

Після презентації Валю довго не відпускали шанувальники її таланту, фотографувалися з нею, отримували автографи.

А фахівці з літературознавства для себе відзначили: війна породила нову генерацію митців! Вони майбутнє нашої літератури. Ще одна талановита зірочка запалала на небосхилі запорізької поезії!

З початком творчого шляху, дівчинко! І нових поетичних злетів!

Ольга Стадніченко,

голова Запорізької обласної організації НСПУ