У видавництві Vivat вийшла книга митця та військовослужбовця Анатолія Дністрового «Битва за життя: щоденник 2022 року»

В Україні вийшла книга письменника, художника, військовослужбовця Анатолія Дністрового «Битва за життя: щоденник 2022 року». Про це «Детектор медіа» повідомило видавництво Vivat, де вона побачила світ.

Книга написана як щоденник-хроніка наближення, початку і розгортання великої війни в Україні. Дністровий у перший місяць повномасштабного вторгнення росіян мобілізувався до лав ЗСУ. У своїй книзі він як учасник низки описаних подій зафіксував голоси військових, письменників, журналістів, політиків, науковців, людей, які постраждали від війни.

«Книжка починалася як особиста рефлексивна історія цивільного, який не знав, що опиниться у війську, а переросла в есеїстичний щоденник-хроніку російського вторгнення в Україну, який пише військовий», — йдеться у пресрелізі видавництва.

В оформленні щойно виданої книги використали живопис і графіку Анатолія Дністрового із серії «Папір, роботи при свічках», написаної під час блекауту з листопада 2022 до березня 2023 років.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За словами Анатолія Дністрового, жанр щоденника став його способом проживати стан війни, в якому опинилися українці.

«Ще навесні 2022 року я усвідомив, що змушений писати про цю війну доти, поки вона не завершиться. Це амбітна місія — осмислити всю її історію, всі драматичні події. За взірець я обрав великий мемуарно-аналітичний опус “Спогади про Другу світову війну” Вінстона Черчилля, що побачили світ у 6 томах», — розповів автор книги.

Уже перебуваючи на службі в ЗСУ, Дністровий продовжує вести щоденник-хроніку подій великої війни в Україні. Вже готовий до друку наступний рік його щоденника, 2023-й.

«Як активний читач щоденників, спогадів і мемуарів, скажімо, часів Української революції 1917–1921 років я бачу, наскільки мало текстів, що дають масштабну оптику бачення тогочасних подій. Така ж ситуація стосуватиметься і нашого сьогодення, цієї війни», — пояснює свою мотивацію письменник.

Анатолій Дністровий — український есеїст, прозаїк, художник. Має понад 20 виданих книжок у різних жанрах (багато з яких перекладені іншими мовами), організував сім персональних виставок як художник, лауреат численних премій та відзнак, член українського ПЕН. Кандидат філософських наук, викладав в українських та закордонних вищих навчальних закладах, працював піарником, аналітиком і спічрайтером у політичних проєктах, редактором у медіасфері. Зараз служить у лавах ЗСУ.

detector.media