У Великій Британії надрукують книгу про українське мистецтво від початку XX століття до сьогодні

У британському видавництві Thames and Hudson вийде книга української кураторки та арткритикині Аліси Ложкіної — The Art of Ukraine («Мистецтво України»). Про це вона повідомила у фейсбук і більш докладно розповіла «Детектору медіа».

Аліса Ложкіна

За словами Ложкіної, The Art of Ukraine вийде у серії World of Art  і представлятиме собою кардинально скорочену та доопрацьовану версію її книги «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – початку ХХІ ст.». До нового видання було додано розділ про мистецтво України часів початку повномасштабного вторгнення у 2022 році, а також низку інших фрагментів.

World of Art — серія популярних недорогих книг з історії мистецтва. Започаткована ще у 1970-х вона представляє нариси про головні феномени світового мистецтва. Книги широко доступні у мистецьких крамничках та онлайн магазинах по всьому світі.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 «Звісно, для українського мистецтва така присутність і видимість є важливою. Адже донедавна про наше мистецтво у світі було відомо надзвичайно мало. Ситуація суттєво змінилася після лютого 2022 року, коли світ раптом зацікавився Україною, і стало з’являтися все більше англомовної інформації про нашу культуру. Втім та перша хвиля хайпу швидко спала, і тепер ми всі бачимо різкий спад інтересу до України», — розповіла мистецтвознавиця «Детектору медіа».

У цій ситуації, вважає вона, такі речі, як книги, служать довгограючим інструментом розповсюдження інформації. Вони дають можливість донести у стислому вигляді інформацію про українське мистецтво широким колам фахівців — кураторам, мистецтвознавцям, а також читацькому загалу. Адже перевага серії World of Art, зауважує Аліса Ложкіна, у тому, що серйозна мистецька література у ній подається доступною і зрозумілою мовою, і, на відміну від наукової літератури, у такого видання значно ширша аудиторія.

 «Для мене особисто ця книга — підсумок двох десятиліть роботи і життя в українському мистецтві. Це такий подарунок двадцятирічній мені, яка бачила всі ці красиві іноземні книжки про історію того чи іншого феномену і ніяк не могла зрозуміти, чому нічого подібного ані в світі, ані в Україні не було про наше сучасне мистецтво. Для того, щоби подолати цю проблему, мені довелося написати свою власну книгу», — пояснює Ложкіна.

Оскільки українське мистецтво надзвичайно багате й різноманітне, чимало цікавих постатей та феноменів книжка, на жаль, не вмістила. Втім, зазначає авторка, вона і не ставила перед собою завдання скласти «телефонну книгу».

«Я хотіла зробити коротий путівник, глянувши який будь-яка людина зможе відправитися у свою власну подорож. А подорожувати тенетами українського мистецтва — насолода. Хоча ця насолода, як і з українською історією в цілому, густо перемішана з болем. Особливо коли ми беремося за двадцяте сторіччя з усіма його травмами, втратами та неоднозначностями, страшні відголоски яких ми досі чуємо у нинішніх трагічних подіях», — говорить Аліса Ложкіна, уточнюючи, що з друку The Art of Ukraine має вийти у червні 2024 року.

Для обкладинки книги було використано роботу Олександра Богомазова «Пилярі», яку надав Національний художній музей. Перекладачем книги став Нейтан Джефферс, науковим редактором перекладу — доктор Роман Івашків з Університет Іллінойсу в Урбана-Шампейні, редакторкою — Алла Кінсель.

detector.media