У Варшаві відбулося відкриття «Української книжкової полички»

За сприяння Посольства України в Польщі та за участі Першої леді України Олени Зеленської 4 жовтня відбулося відкриття «Української книжкової полички» у Головній бібліотеці Мазовецького воєводства у Варшаві.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці Клубу українських жінок (Klub Ukraińskich Kobiet).

За повідомленням, на зустрічі, зокрема, були присутні представники української громади, члени громадських організацій, які сприяють адаптації українців, котрі вимушено емігрували у Польщу після 24 лютого 2022 року у зв’язку з агресією Росії проти України.

Також зустріч відвідала керівниця Фонду «Наш вибір» Миролава Керик і представниці відділів Українського дому, зокрема, координаторки Клубів українських жінок.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Читайте також: «Українська книжкова поличка» з’явилася у бібліотеці у Греції

Олена Зеленська наголосила, що «Українські книжкові полички» уже відкрито у 18 країнах світу. Завважила, що має честь вперше відкривати Книжкову поличку особисто.

Наприкінці зустрічі Перша леді поспілкувалась із жінками, прийняла слова вдячності Українок та запевнила, що Президент, всі головні органи і структури продовжують працювати задля досягнення перемоги над агресором, повернення військових із полону та громадян, котрі були примусово вивезені на територію сусідньої держави.

Наголошується, що попри те, що зустріч була короткою, вона вкотре показала єдність українців.

«У війні важлива – політична воля. А політичної волі задля досягнення перемоги, запевняю, більше ніж достатньо», – зауважила Олена Зеленська.

Читайте також: «Українську книжкову поличку» відкрили в Сеулі

Зауважимо, що проєкт «Українська книжкова поличка» реалізується в рамках ініціативи Першої леді України Олени Зеленської спільно із МКІП, Міністерством закордонних справ та Українським інститутом книги.

У межах проєкту кожна закордонна громада може самотужки зібрати кошти та надрукувати книжки з макетів, наданих українськими видавцями, або закупити готові книжки в українських дистрибуторів.

Нагадаємо, «Українська книжкова поличка» функціонує у країнах Європи, Азії, Близького Сходу, а незабаром книжки для українських дітей з’являться і в Африці.

Фото: Клуб українських жінок / Фейсбук