У неділю, 1 вересня, в Українському домі у Варшаві відбудеться презентація книги «Бахмут» Мирослава Лаюка. В рамах події можна буде поспілкуватися з письменником. Про це повідомляє naszwybir.pl.
Український дім у Варшаві запрошує на зустріч з українським письменником та репортажистом Мирославом Лаюком. У Варшаві він презентує свою книгу «Бахмут», яка стала результатом поїздок Лаюка до цього міста та його околиць взимку та на початку весни 2022-2023 років. Захід відбудеться о 17:00 на вулиці Заменгофа, 1 / Zamenhofa 1. Вхід на подію безплатний.
«Бахмут» – це книга, яка висвітлює події кінця 2022 та початку 2023 року, коли відбувалися запеклі бої за місто. Автор книги перебував під Бахмутом разом з фотографом Данилом Павловим. Книга складається з двох частин. Перша – «Фіксування» – це збірка репортажів про українських піхотинців та артилеристів, військових капеланів, медиків, цивільних та тварин у Бахмуті та околицях. Друга частина – «Коментування» – це роздуми та почуття автора. Зокрема, у ній можна побачити тексти про поезію Василя Стуса, роздуми про сприйняття України на Заході та про готовність розмови про історію національної культури. Текст Мирослава Лаюка доповнюють світлини Данила Павлова.
«У кожного, хто бере участь у війні, свій шлях. Дуже часто він проходить бездоріжжям і асфальтом, перебитим ямами. Мирославу вдалося зібрати та показати всю болючість історії кожного з його героїв. Завдяки таким книжкам, як ця, про титанічні зусилля українських військових дізнаються цілі покоління», – описує книгу «Бахмут» Євген Малолєтка, фотокореспондент Associated Press, лауреат Пулітцерівської премії, співтворець документального фільму «20 днів у Маріуполі».
Мирослав Лаюк – український письменник, поет та воєнний документаліст. Народився на Прикарпатті, освіту здобув у Києво-Могилянській академії, де захистив дисертацію і продовжив роботу як викладач. Автор поетичних книжок «Метрофобія», «Троянда», романів «Баборня», «Світ не створений», «Залізна вдова», книг для дітей «Заврик і його молодший брат» та «Ківі Ківі». Лауреат українських літературних премій та нагород. З початку повномасштабного вторгнення почав писати репортажі та есе про російсько-українську війну.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Дізнатися більше про подію можна на сторінці facebook-зустрічі.