У Варшаві розпочався набір на резиденції для письменників та перекладачів з України та Білорусі

До 19 травня триває набір заявок на літературні резиденції у Польщі для письменників, драматургів та перекладачів з України та Білорусі. Резиденції триватимуть від 2 до 6 тижнів та проходитимуть у Варшаві. Учасники програми отримають безплатне житло та стипендію на час перебування та роботи у польській столиці.

Староміський дім культури у Варшаві спільно з Інститутом міської культури у Гданську та Краківським фестивальним бюро запрошують до участі у літературних резиденціях авторів художніх, драматичних творів або перекладів, які походять з України та Білорусі.

Резиденції відбуватимуться у Варшаві протягом липня-грудня 2024 року. Кожен учасник залежно від своїх потреб може розраховувати на 2-6 тижнів перебування на резиденціях. «Організовуючи резиденції, ми хочемо включити іноземних письменників і перекладачів у варшавський літературний світ. Ми радимо вам провести кілька тижнів у Варшаві та познайомитися з місцевою мистецькою сценою, історією міста та культурною пропозицією столиці», – зазначають організатори резиденцій.

Кожен учасник резиденції отримує безплатне проживання у Варшаві на весь термін перебування, фінансову винагороду в розмірі 120 злотих на день та підтримку від організаторів програми. Натомість учасники самостійно оплачують доїзд та страховку. Протягом місяця після закінчення резиденцій, учасники зобовʼязані написати звіт про своє перебування.

У резиденції можуть взяти участь громадяни України та Білорусі, якій займаються літературною творчістю (пишуть поезію, прозу, есеї, дитячу літературу, театральні пʼєси, займаються літературним перекладом) та мають хоча б одну опубліковану книгу/переклад або реалізовану театральну виставу. Мова проведення резиденцій – польська та англійська.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Заявки приймаються до 19 травня за допомогою онлайн-форми. Результати будуть відомі після 31 травня.

Більше інформації про резиденції на сторінці literaryresidenciespoland.pl

А.В.

naszwybir.pl