У Варшаві презентували книгу «Партизани. Журналісти під прицілом Лукашенка»

235

Білоруські журналісти завітали до Польского пресклубу у Варшаві. Як пише  detector.media,  про це повідомляє «Белсат»

Зустріч відбулася із нагоди Дня солідарності із незалежними ЗМІ Білорусі, який оголосила Світлана Тихановська. До організації зустрічі долучилися  центр Білоруської солідарності, Press Club Belarus та Press Club Polska.

Журналісти розповіли про свою роботу та презентували книгу «Партизани. Журналісти під прицілом Лукашенка».

Присутніми були і співавтори книги Арлетта Бойке та репортер Михайло Потоцький, героїня книги Надія Бужан, головний редактор Charter97.org Наталія Радіна.

«Зустріч із Польським пресклубом є надзвичайно важливою, – коментує польський журналіст і член пресклубу Ярослав Влодарчик. – З будь-якою диктатурою у світі треба боротися. А насамперед із диктатурами, які знищують свободу слова, оскільки вони відбирають у громадянина право на інформацію. І це право – виняткове, оскільки саме показує, що робиться з іншими нашими правами. Якщо в будь-якій країні відбуваються тортури, ми дізнаємося про це тільки від незалежних ЗМІ. Адже державна пропаганда за диктатури не про це говоритиме. Коли порушуються права людини, дізнаємося про це із ЗМІ. Тому така важлива підтримка вільних медіа в Білорусі чи білоруських ЗМІ за кордоном».

Нагадаємо, у 2021-му Білорусь потрапила до найбільш несприятливих країн через жорстке придушення режимом Олександра Лукашенка масових протестів. Загрозлива ситуація для журналістів та активістів склалася після виборів президента, що відбулися в серпні 2020 року.

За рік тільки кількість заарештованих журналістів у Білорусі зросла у 4,5 рази. За ґратами, за даними Білоруської асоціації журналістів, побувало понад 30 представників медіа.

Фото: «Белсат» 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!