У Токіо в 2021 році відкриється публічна бібліотека Муракамі

431

Публічна бібліотека буде розміщена в Токійському університеті Васеда, альма матер Харукі Муракамі. Про це пише chytomo.com з посиланням на Lit Hub.

У бібліотеці буде розміщений особистий архів письменника і особиста колекція десятків тисяч вінілових платівок. Заклад має відкритися у 2021 році.

Проектує бібліотеку відомий архітектор Кенго Кума.

Бібліотека Муракамі, (яку ще називають Міжнародним будинком літератури Васеда) буде оновленою прибудовою будівлі, в якій розміщений Музей-меморіальний театр Цубучі, де письменник проводив значну частину свого часу, коли відвідував Васеду. Тут він навчався за фахом «класична драма» на відділенні театральних мистецтв.

За задумом, заклад не буде класичною, «тихою» бібліотекою, а стане невимушеним культурним центром, за словами Муракамі, «бібліотекою, наповненою життям».

«Вона може стати місцем, де студенти не лише поринуть в літературний світ Харукі Муракамі, але й замисляться про майбутнє літератури, або й цілого світу. Я проектую цей заклад з надією, що він стане таким собі культурним центром, де люди зможуть думати про такі речі за чашечкою кавою», – заявив Кенго Кума.

Сам письменник заявив, що хотів би взяти активну участь у створенні місця, «в якому відбуватимуться нові відкриття».

«Я просто зараз це бачу: як сюди приходять студенти… слухають старі джазові платівки… і поправляють волосся за делікатні вуха ідеальної форми», – сказав він.

Зображення: Time Out

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!