У Кабінеті Міністрів України повідомили, що у світі українською мовою володіють від 41 до 45 млн людей, а рідною її називають понад 37 млн людей.
“День української писемності та мови було започатковано 1997 року указом президента. У світі українською мовою володіють від 41 до 45 млн осіб, а рідною її називають понад 37 млн”, – йдеться в повідомленні прес-служби уряду.
Крім того, в повідомленні наведено декілька фактів, які пов’язані з українською мовою та писемністю.
Зокрема, перший офіційний український правопис було затверджено 17 травня 1919 року на Загальних зборах Української академії наук; в українській мові безліч синонімів, найбільше синонімів має слово “бити” – 45; за лексичним запасом найбільш близькими до української мови є білоруська (84%), польська (70%) та сербська мови (68%); одне з головних нововведень в українському правописі – офіційне закріплення фемінітивів; українська мова налічує близько 256 тис. слів; найбільша кількість слів в українській мові починається на літеру “п”, а найменш уживана – “ф”; найбільше перекладений літературний твір – “Заповіт” Тараса Шевченка (147 мовами); у 1933 році з правопису була вилучена літера “ґ”, а в 1990 – повернена знову.
День української писемності та мови відзначають щороку 9 листопада.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.
Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/
“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.