У світ вийшла книга Юрія Юзича «Пластовий характер Степана Бандери»

Про Степана Бандеру написано чимало. Петро Мірчук, Данило Чайковський, Петро Дужий, Галина Гордасевич, Микола Посівнич та чимало інших дослідників в своїх книгах і статтях висвітлювали його життєвий шлях, його революційну боротьбу та його національні ідеали. Зрештою, є й збірка текстів самого Бандери «Перспективи української революції», нещодавно перевидана в Києві. Здавалося б, що ще нового і цікавого можна запропонувати читачам…

Книга «Пластовий характер Степана Бандери» Юрія Юзича є приємним і несподіваним відкриттям. Сам активний пластун, автор підійшов до висвітлення постаті Провідника ОУН з цікавого ракурсу, інформують “Вікна” з посиланням на інформацію історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові.

«У своїй роботі автор ставить собі за мету на підставі спогадів сучасників та архівних документів висвітлити характер Степана Бандери, Сформований на основі практикування у щоденному житті міжнародних скаутських принципів», — зазначається автором в передмові. І можемо сміливо ствердити, що цієї мети досліднику вдалося досягнути.

Властиво ця книга наголошує на виробленні рис характеру Степана Бандери, фокусує увагу читача насамперед на Бандері, не як політику, а як людині. Адже влучно свого часу зазначав соратник і побратим Бандери Григорій Мельник:

«З літератури та деяких даних з історії життя Степана Бандери знаємо, що це була сувора, залізної волі й дисципліни людина Натомість мало знаємо його зі сторони його товариського й особистого життя та співжиття з людьми, з якими він дружив поза працею, для якої він себе цілковито посвятив».

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Лакуну, вказану Мельником, значною мірою заповнює дослідження Юрія Юзича.

Книга написана фаховим істориком, дуже легко читається, аргументована документальними посиланнями, багата джерельною базою, добре ілюстрована і ошатно видана видавництвом «Лілея-НВ».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.