У столиці відкрили пам’ятник Данте (фото)

132
У Києві відрили пам’ятник видатному італійському поетові Данте Аліг’єрі в Києві.

“ З ім’ям Данте наша країна пов’язує поширення своєї мови і безперервність існування італійської літератури впродовж років. Постать Данте відома далеко за межами Італії. Він відзначився і на український землі, такій багатій письменниками та поетами. Багато з них – від Гоголя, Шевченка, Франка до Лесі Українки, Булгакова, Ахматової – черпали з творчості Данте”, – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Італійської Республіки  в Україні Фабріціо Романо, повідомляє прес-служба мера Києва.

Посол також зачитав привітання від мера Флоренції – рідного міста Данте.
Скульптуру Данте Аліг’єрі відкрили на честь 750-річчя всесвітньо відомого поета та італійського діяча. Пам’ятник, виготовлений з білого мармуру, розташований у парку “Володимирська гірка”, поблизу Українського дому.  Автор проекту – скульптор Лучано Массарі (Італія). Архітектор – Леонід Малий (Україна).
Крім того, з нагоди 750-річчя від дня народження Данте, українські вчені Андрушівської астрономічної обсерваторії присвоїли відкритій ними малій планеті офіційну назву “SocietàDante” (“Товариство Данте”) на честь Товариства Данте Аліг’єрі. Відповідне свідоцтво вчені вручили Послу Італії на церемонії відкриття пам’ятника поетові.

Прокоментуєте?Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!