У столиці презентували книгу Максима Рильського «Співучий Києве, дитя живих століть»

У столиці презентували книгу Максима Рильського «Співучий Києве, дитя живих століть», у якій зібрані його поезії, есеї про столицю та спомини.

Захід відбувся в Укрінформі напередодні 128-ї річниці від дня народження поета, яка відзначатиметься 19 березня.

Книга містить твори Рильського, присвячені Києву і киянам, вміщує спогади про самого класика його рідних, друзів, колег.

«Впродовж свого життя Максим Тадейович оспівував улюблене місто – постійне джерело свого натхнення і захоплення у віршах і поемах, в публіцистиці та в есеях, в журналістських жанрах – репортажах та інтерв’ю», – зазначають упорядники видання.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Книга має чотири розділи. Поетичний цикл збірки – це понад чотири десятки віршів. У них не тільки емоційна шана Києву, а ніби розмова з містом та з містянами, картинки з їхнього життя.

У розділі публіцистики та есеїстики представлена вибірка з 53 публікацій Рильського, які вийшли у газеті «Вечірній Київ» у 1960-1964 роках.

В окремий розділ вміщено листи поета, що дає змогу зрозуміти глибину його інтересів.

«Не має залишити байдужим читача розділ, у якому здійснюємо уявну подорож у Київ ХХ століття, в місто за життя Максима Рильського. Важливі візи в його життєдіяльності відтворять спомини у супроводі кількох десятків ілюстрацій у згадках різних часів і людей», – йдеться у книжці.

Збірка видана за сприяння Держкомтелерадіо.

ukrinform.ua