У столиці Австрії відбулося відкриття виставки видатного українського художника Івана Марчука “Віденські рапсодії”

Вернісаж виставки пройшов в арт-центрі відомого австрійського виробника шампанського Schlumberger у Відні.

Під час відкриття виставки художник розповів, що у нього зараз вже є “близько 15 марчучків” – стилів творчості, і один з них представлений зараз на виставці у Відні.

“У мене є вже 15 різних “марчучків”, вони всі різні, і це один із них. Цей розділ я розпочав 1978 році під назвою “Кольорові прелюдії”, – зазначив Марчук.

На виставці “Віденські рапсодії”, яка триватиме до 30 березня, представлені близько 50 творів, переважно, створених у Відні, куди художник був змушений виїхати після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

“Якщо у мене музика не звучить голосно і словесно, то вона у мене грає скрізь на картинах. Вони побудовані на тому, що й музика – ритм, колір, гармонія і форма”, – так Марчук охарактеризував роботи, презентовані на виставці.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Під час вернісажу Марчук також анонсував свою наймасштабнішу монографічну виставку, яка відкриється вже незабаром, 9 лютого, у Відні. Експозиція під назвою “Голос моєї душі” включатиме 250 робіт художника різних періодів його творчості.

“Ця виставка, яка перед вами – це лише один з “марчучків”. І можна сказати, що це – увертюра до великої опери, яка скоро буде представлена тут у Відні вашому зору. Думаю, якщо ви підете на цю виставку, то опинитеся у царстві див”, – сказав митець.

Як повідомляв Укрінформ, народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордену Свободи та відзнаки Президента України “Національна легенда України”, Іван Марчук є членом “Золотої гільдії” Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі, за версією британського видання The Telegraph входить до списку 100 живих геніїв сучасності, укладеного рейтинговим опитуванням у Великій Британії (Graators Synectics, 2007).

За більш як 70 років творчої діяльності митець створив близько 5 тисяч полотен, провів близько 200 монографічних виставок як в Україні, так і за кордоном. Лише за останні роки його твори демонструвалися у Литві й Латвії, Бельгії й Люксембурзі, Угорщині й Туреччині, Німеччині й Польщі, Чехії й Словаччині, Таїланді й Тунісі, Йорданії й США, Іспанії й Австрії – загалом у більш як двадцяти країнах світу.

ukrinform.ua