У США названі власники творів мистецтва, які заробили мільйони на їх перепродажу

931

На початку і в середині «нульових» років, аж до світової фінансово-економічної кризи 2007-2008 років, коли гроші, здавалося, лежать під ногами (почитайте спогади нью-йоркських біржових брокерів того часу) дуже популярною була тема творів сучасного мистецтва і мистецтва в цілому як фінансового інструменту. Керівні співробітники провідних аукціонних домів роз’їжджали разом з передаукціонними виставками по світу, оперуючи цифрами про зростання ціни на якусь картину або скульптуру протягом всього декількох років.

Треба визнати, що це завжди імпонує. Навіть в тому випадку, коли такі дані наводяться просто для допитливих читачів, як у випадку публікації в ARTnews , де акцент зроблений на тому, хто з колишніх власників таких творів мистецтва заробив на їх перепродажу. Про це повідомляє lenta.ua. Так, наприклад, ізраїльський бізнесмен Джозеф Хакмі виставив на аукціон Christie’s пейзаж пензля Ван Гога, за який він заплатив в 2004-му році $11,2 млн., а в підсумку той був проданий в травні цього року за $37,4 млн.

В інших випадках, наведених в статті, вигода не настільки очевидна, так як не наводиться ціна, за яку об’єкт був придбаний раніше. Але зате названі професії і імена їх власників, тепер вже колишніх. Це, наприклад, співзасновник Valentino, девелопер з Сіетла, чилійський економіст, ну і, звичайно, венчурний капіталіст з Гонконгу. Є в цьому списку і сім’я британських мільярдерів.

Однак не варто робити з цього широкі висновки про реальну інвестиційну привабливість колекціонування творів сучасного мистецтва або творів старих майстрів, про які також йдеться в статті. Адже для цього потрібні ще й дані про те, скільки невдач спіткало власників картин або скульптур, які, виставляючи їх на продаж, не змогли повернути витрачені раніше гроші. А про це статей, як правило, не пишуть.

Фото: Twitter

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!