У соцмережах розкритикували статті про футбол, створені за допомогою ШІ: видавництво зупинило експеримент

Американський видавець преси Gannett призупинив експеримент зі штучним інтелектом після невдалих спортивних статей для старшокласників — читачі виявили у статтях помилки. Про це повідомляє видання CNN.

Кілька спортивних репортажів, створених за допомогою інструмента штучного інтелекту LedeAI та опублікованих газетою Columbus Dispatch на початку серпня, стали вірусними в соціальних мережах цього тижня і отримали багато негативних коментарів щодо їх якості.

Один з таких репортажів починався так: “Крістіан Вортінгтон [[WINNING_TEAM_MASCOT]] переміг Вестервіль Норт [[LOSING_TEAM_MASCOT]] з рахунком 2-1 у футбольному матчі у суботу”.

У соцмережах висміювали ці публікації за брак ключових деталей, використання дивної мови, повтори, і загалом звучали так, ніби їх написав комп’ютер, який нічого не тямить у спорті.

CNN виявило, що публікації, написані LedeAI, також з’являлися в кількох інших виданнях Gannett, зокрема в Louisville Courrier Journal, AZ Central, Florida Today і Milwaukee Journal Sentinel.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Gannett призупинив експеримент з LedeAI в усіх виданнях, які використовували сервіс, згідно з повідомленням компанії. Неякісні публікації відредагували та додали примітку: “Цю історію, згенеровану ШІ, оновлено”.

Генеральний директор LedeAI Джей Оллред висловив жаль, що статті, підготовлені для газет Gannett, “містили деякі помилки, небажані повторення та/або незручні формулювання”, додавши, що компанія “негайно розпочала цілодобові зусилля з виправлення проблем і внесла відповідні зміни”.

“У звітах, які ми готували, були проблеми, і відгуки, які ми отримували, були обґрунтованими”, — сказав Оллред у заяві для CNN.

Але він додав: “Ми вважаємо, що автоматизація контенту є частиною майбутнього місцевих редакцій… Наш сервіс надає читачам і громадам інформацію, якої вони не мали б в іншому випадку, і звільняє репортерів і редакторів для справжньої журналістики, яка впливає на життя громад, яким вони служать”.

suspilne.media