У Сан-Франциско демонтували пам’ятник першовідкривачу Америки

608

В американському місті Сан-Франциско демонтували пам’ятник мореплавцю-першовідкривачу Христофору Колумбу. Про це, як повідомляє dt.ua, передають ЗМІ та очевидці Twitter.

В комісії по мистецтву, як і влада Сан-Франциско, вважають Колумба не відповідним “прихильності расової справедливості”.

Монумент, який минулого тижня тричі зазнав акціями вандалізму, демонтували вранці в четвер, 18 червня. Тепер він буде розміщений на зберігання.

Як повідомлялося раніше, на тлі протестів у США, в кількох американських містах учасники демонстрацій осквернили або знесли пам’ятники першовідкривачеві Америки Христофору Колумбу. Voice of America повідомляє, що у Вірджинії і Міннесоті знесли пам’ятники, в інших місцях знесли пам’ятника Колумба голову, обливали фарбою.

Протестувальники кажуть, що Колумб є особою геноциду.

Перед цим осквернили пам’ятник Уїнстона Черчилля в Лондоні, обливши його фарбою. Вони звинуватили Черчілля в расизмі. Також у Лондоні демонтували пам’ятник рабовласникові 18 століття Роберту Миллигану, а в Брістолі — Едварду Кольстону, який також причетний до работоргівлі.

У Бельгії демонтували пам’ятник короля Леопольда II, який відрізнявся жорстким стилем управління колоніями.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!