У Ризі відійшов у вічність ветеран української діаспори, журналіст Володимир Строй

Після тривалої хвороби пішов з життя відомий діяч діаспорського руху Латвії, український журналіст Володимир Строй. Про це повідомляє ukrinform.ua з посиланням на дочку активіста журналістку Анну Строй.

«Це відбулося в ніч на середу. Батько хворів з травня. Останнім часом він, бувало, марив. Згадав свого батька, який загинув у війну (1941-1945 рр., – Ред.). Часто повторював, що поїде в Київ, оскільки йому “треба зустрічати дітей з Донбасу», – поділилася Строй.

Володимир Строй народився у 1938 році в Житомирі. Навчався в Київському політехнічному інституті, приїхав до Риги по направленню. Працював за фахом на заводі напівпровідників «Альфа», потім – в Інституті приладів для виробництва атомної промисловості, а також у Центрі робототехніки Академії наук Латвії.

З часів перебудови брав активну участь у відродженні та розгортанні українського діаспорського руху в цій балтійській країні. У 2000-2010 роках працював кореспондентом Українського державного радіо в Латвії, був членом Національної спілки журналістів України.

Володимир Строй фонтанував ідеями громадської значущості. До 110-річчя організованого українського життя на латвійських теренах (товариство «Громада» було засновано тут 1911 року) багато працював над тим, аби підготовити колективну оновлену збірку «Українці Латвії» (попереднє, перше видання вийшло кілька десятиріч тому).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Фото Олега Кудріна

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.