У Рівному нагородили премією за кращу авторську пісню «Я хочу жити в Україні»

26 жовтня у Рівному вже традиційно втретє нагородили лауреатів Всеукраїнської премії за кращу авторську пісню «Я хочу жити в Україні», започаткованої іще за життя письменником, драматургом, автором та виконавцем Олександром Смиком спільно із Асоціацією діячів авторської пісні та співаної поезії Рівненського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки.

Премію вручили в Рівненській обласній науковій універсальній бібліотеці символічно на фоні діючої фотовиставки «Олександр Смик на світлинах Олександра Харвата», із яких усміхався сам поет.

Слід зазначити, що 2022 року лауреатом премії «Я хочу жити в Україні» стала Христина Панасюк, яка нині служить в ЗСУ, за авторську пісню «Залізні люди», а минулого року лауреатом премії визнано Лідію Гольонко за авторську пісню  «Зірко, світи!».

Так, цього року журі премії назвали одразу трьох лауреатів, серед них Ілля Кубай за авторську пісню «Молодий козак», військовослужбовиця ЗСУ Валерія Охтирчанка за авторську пісню «Воля» та Валентина Слуквіна за авторську пісню «Сон». Також, приємним додатком до премії стали грошові сертифікати. Нагороди отримані із рук членів журі, а саме заслуженого діяча мистецтв України, професора Богдана Столярчука, голови Асоціації діячів авторської пісні та співаної поезії РОВ НСПУ Валентини Люліч, заслуженого працівника культури України, голови РОВ НВМС, професора Андрія Пастушенка, який подарував власну збірку патріотичних пісень, а також дружити поета Марії Гудими, яка подарувала переможцям книги та аудіоальбоми Олександра Смика.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Окрім того, журі конкурсу вирішило відзначити окремих учасників за авторські пісні, які для нас українців та України є сьогодні значущими. Так, відзнаками премії за кращу авторську пісню «Я хочу жити в Україні» нагороджено Ірину Головай, Вікторію Бондаренко, Олександра Чеботаря, Тетяну Глінчук, Тетяну Булат, Віталія Асауленка, Віктора Сидоренка, Тетяну Ликавську та Наталію Ярмошевич.

Лауреати та відзначені премією учасники під час заходу виконали власні пісні-переможниці, а також улюблені пісні авторства Олександра Смика.

В цей день для Олександра Смика Рівне стало місцем справжньої любові, як про це писав у своєму вірші про рідне місто сам поет. Згадували поета його віршами, піснями, справами.

Так, із поетичним та музичним співаним словом виступили заслужена артистка України Галина Цьомик, письменниця Наталія Демедюк, просвітянка Мирослава Жовтан, фотограф Олександр Харват, авторки та виконавиці Валентина Люліч, Валентина Слуквіна, співачка Іванна Місюк. А на завершення Ольга Борис та її вихованці Зразкового художнього колективу клубу авторської пісні «Музика мрій» Рівненського міського палацу дітей та молоді вразили присутніх виконанням пісні «Думи, мої, думи» на поезію Тараса Шевченка.

До слова, першу премію заснував Олександр Смик за найкраще виконання пісні «Я хочу жити в Україні». Наступного року вирішили заснувати премію за найкращу авторську пісню, проте, Олександра Івановича не стало. І вже, з метою вшанування пам’яті автора, продовження і розвитку традиції української авторської пісні Рівненським обласним відділенням Національної всеукраїнської музичної спілки за сприяння Українського клубу авторської пісні та співаної поезії затверджено премію за кращу українську авторську пісню, яка названа за однойменною піснею Олександра Смика «Я хочу жити в Україні». Вона є символічною, оскільки сама назва покликана популяризувати та будувати своє українське на своїй українській землі.