У Польщі віднайшли документ про іменування України Руською державою в XV столітті

20965

Офіційна вітчизняна історична наука існує у спотвореній парадигмі, бо більшість дослідників вірить джерелам, залишених московитами.

Відповідно і навчальні програми у школах та університетах підлаштовуються під цей штучно насаджений стандарт, ігноруючи важливі документи з фондів європейських архівів.

Яскравий тому приклад – віднайдений у Відділі рукописів Польської Академії наук ярлик кримського хана до короля Речі Посполитої, що днями оприлюднив доктор історичних наук Тарас Чухліб у Facebook. Про це повідомляє bastion.tv.

За його словами, оригінальний документ дотепер перебуває у місті Курнік і поки не зацікавив українських дослідників.

«У 1461 році згідно з Ярликом кримського хана Хаджи Ґерая польському королеві та великому литовському князеві Казимиру IV Яґеллончику було затверджено існування “Руського панства”, тобто – “Руської держави”. Саме так було написано у документі, який є польським перекладом ханського ярлика, або ж “докончання”. На жаль, сьогодні більшість українських, польських та литовських істориків невірно трактують історію державності Русі-України XV століття. Фактично, тоді існувала Руська держава, яка складалася з Волинського, Київського та Чернігівського князівств», – прокоментував знахідку Тарас Чухліб.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!