У Новомосковську реставрують Свято-Троїцький собор, описаний Олесем Гончаром у знаменитому романі

301

У Новомосковську реставрують дерев’яний Свято-Троїцький собор. Майстри працюють всередині більш ніж 200-річної будівлі. Водночас приводять до ладу територію навколо храму. Про це повідомляє  adm.dp.gov.ua з посиланням на заступника голови Дніпропетровської ОДА Максима Беспальчука.

«Свято-Троїцький собор у Новомосковську – унікальна пам’ятка архітектури національного значення. Шедевр народного дерев’яного зодчества. Реставруємо храм, аби його красою могло насолоджуватися ще не одне покоління», – зазначив Максим Беспальчук.

«Наша компанія спеціалізується на реставрації дерев’яних храмів, – розповів він. – Зараз знімаємо фарбу зі стін – подекуди, 15-17 слоїв! Де потрібно, «лікуємо» прогнилі місця. Проте в цілому дерев’яний каркас будівлі зберігся добре».

Храму надають автентичного вигляду. Бо зберегти його – обов’язок реставраторів, додав підрядник.

На подвір’ї храму будівельники знімають асфальт. Його замінять на натуральний камінь.

Свято-Троїцький собор збудували у XVIII столітті на замовлення козаків. Це дерев’яний храм без жодного цвяха в стилі бароко. Має 9 веж-куполів. Його історія лягла в основу роману Олеся Гончара «Собор».

 

«Багато матеріалів доводилася шукати та замовляти спеціально. Однак цей найважчий етап роботи – позаду. Вже зробили 80% запланованого», – сказав Володимир Пащак.

Собор вже реставрували ззовні – привели до ладу куполи та фасад. Нині працюють всередині. Все вручну та дуже дбайливо, каже представник підрядної організації зі Львова Володимир Пащак.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

Прокоментуєте?