У Німеччині збирають підписи проти скасування Лейпцизького ярмарку

Німецькі автори вимагають провести Лейпцизький книжковий ярмарок, який уже втретє скасували. Як повідомляє chytomo.com, про це йдеться в петиції до великих німецьких видавництв.

Петицію поширюють у соцмережах під хештегами #wirwollenlesen (#михочемочитати) і #machtdiebuchmesseauf (#відкрийтекнижковийярмарок).

«На футбольних стадіонах допускається до 10 тисяч глядачів, Берлінале теж відбувається разом із відвідувачами. … То чому Лейпцизький книжковий ярмарок не може пройти через 5 тижнів? Література нічого не варта? Ми нічого не варті?», — зазначили у зверненні.

Петиція спрямована, зокрема, на найбільших гравців німецького видавничого ринку — «Penguin Random House», «Holtzbrinck» і «Bonnier» — які відмовилися брати участь у ярмарку через поширення коронавірусу. Однак, за словами директора ярмарку Олівера Зілле, епідемічна ситуація не заважала його провести.

«З урахуванням протоколу, який ми запровадили проти коронавірусу і який було оприлюднено 1 лютого, влада Саксонії позитивно поставилася до проведення ярмарку. Першими від участі почали відмовлятися саме видавництва», — сказав він в інтерв’ю німецькому медіа NDR.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Підписанти закликають видавництва до солідарності із читачами та авторами: «Ми працювали над цими книжками роками. А тепер зустріньмося, почитаймо одне одному і посперечаймося. Ми всі любимо особливу атмосферу Лейпцига».

Нагадаємо, цього року Лейпцизький книжковий ярмарок втретє скасували через численні відмови експонентів брати в ньому участь. Уперше він не відбувся через загрозу коронавірусу у 2020 році.

Як відомо, у 2021 році в онлайн-форматі минули Лондонський та Болонський книжковий ярмарки.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.