У Німеччині заснували офіс Омбудсмена з книжкових цін

В Німеччині з’явився офіс Омбудсмена з фіксованих цін на книжки. Як повідомляє chytomo.com, про це йдеться на сайті Біржової асоціації німецьких книготорговців.

Наразі Омбудсмен з фіксованих цін буде виконувати функції конфіденційного офісу скарг. У ньому працюють юрист Крістіан Рас і адвокат Дітер Валленфельс з юридичної фірми «Fuhrmann Wallenfels». Вони відомі в книговидавничій галузі Німеччини.

Книгарні, видавці та продавці книжок можуть повідомляти про відповідні до діяльності офісу випадки через електронну пошту або за телефоном. Повідомлення можуть бути анонімними. Юристи, які працюють в офісі, повідомлятимуть Біржову асоціацію німецьких книготорговців про відповідні факти та ціни, не називаючи осіб, які подали скаргу.

Крім того, Асоціація у вересні проведе серед своїх членів перше з кількох анонімних опитувань. За їх допомогою планують визначити умови розвитку книготоргівлі приблизно на рік.

«Під час консультацій за круглими столами представники галузі погодились, що щось повинно змінитися в теперішній ситуації і що галузь повинна визначатись у питаннях умов. Цей консенсус є важливим кроком. Асоціація супроводжує процес таким чином, щоб він був сталим: за допомогою незалежного омбудсмена та кількох опитувань серед наших членів ми хочемо провести всебічний огляд ринку та перевірити результат зусиль. Через рік-півтора ми підіб’ємо підсумки і, якщо потрібно, вчинимо подальші дії. Вся галузь тепер може сприяти покращенню ситуації. Тому я закликаю всіх видавців, книгарні та посередників звертатись до омбудсмена та взяти участь в опитуваннях», − прокоментував рішення генеральний директор Біржової асоціації німецьких книготорговців Олександр Скіпіс.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У Асоціації зазначають, що весною провели круглі столи, де обговорили Закон про фіксовану ціну на книжки. Зараз Асоціація реалізовує заходи, прийняті за цими круглими столами.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.