У Німеччині помер журналіст, історик Андрій Ребет

У Мюнхені 11 січня помер колишній багаторічний співробітник Української редакції Радіо Свобода Андрій Ребет. Про це повідомила його родина.

На Радіо Свобода Андрій Ребет спеціалізувався на українській історії, працював у редакції з 1975 по 1995 роки; до того закінчив магістратуру з історії Мюнхенського університету.

«Сенсом життя Андрія Ребета було донесення інформації про соборну історію України, зокрема, правди про Голодомор, яку замовчували, він також досліджував історію Криму», – наголосила вдова Іванна Ребет.

Андрій Ребет був сином ідеолога та теоретика українського націоналізму Лева Ребета, якого вбив агент КДБ Богдан Сташинський (згодом він вбив і Степана Бандеру). Його дружина, Іванна Ребет, у часи холодної війни керувала бібліотекою Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода у Мюнхені.

Андрій Ребет народився у Львові у 1942 році у в’язниці Бригідки, його мати Дарія Ребет належала до проводу ОУН. У 2010 році він приїздив до Львова на перепоховання своїх батьків на Личаківському цвинтарі з Німеччини.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

radiosvoboda.org