У Миколаєві відбулись літературні читання «Валерій Бойченко: Поет і Патріот»

313

Письменники Миколаївщини взяли участь  в літературних читаннях «Валерій Бойченко: Поет і Патріот», присвячених  пам’яті знаного поета.

Цікавий, докладний виступ Тараса Креміня, Уповноваженого із захисту державної мови.  Це було по-справжньому переконливо: доповідач поділився особистими спогадами та рефлексіями.

Творчості Валерія Бойченка  присвятив свої літературознавчі розвідки Василь Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, професор, директор МОІППО.

Письменниця Віра Марущак, голова Миколаївської обласної організації НСПУ, розповіла про життєвий та творчий шлях письменника, про його діяльність як голови Миколаївської письменницького осередку (1988-1994) роки, про вшанування пам’яті колеги на теренах Миколаївщини.

Жваво поділилися особистим сприйняттям творчості письменника Григорій Гусейнов, письменник, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, Юрій Демченко, журналіст, публіцист, Валентина Купцова, Заслужений вчитель України, учитель Миколаївської гімназії № 2 та багато інших.

До ювілею письменника Миколаївський інститут післядипломної педагогічної освіти випустив ювілейне історико-біографічне та методичне видання «Таємини буття Валерія Бойченка». Воно містить матеріали про поета, перекладача, дитячого письменника, енциклопедиста, історика літератури, шевченкознавця, просвітянина, громадського діяча.

У розділі «Мова про літературних краян» спогади письменників Миколаївської обласної організації НСПУ Анатолія Малярова, Лариси Матєєвої, В’ячеслава Качуріна про життя і творчість побратима.

Видання, безперечно, впливатиме на формування культурологічного середовища області, активізуватиме інтерес  освітян, школярів та студентів до  національної літератури.

Читачеві й інших українських міст також буде не чужою творчість В. Бойченка.

Віра  Марущак, голова МОО НСПУ

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?