У Музеї Голодомору презентували перше видання “Глосарія Голодомору”

У Музеї Голодомору 20 листопада презентували нове наукове видання “Глосарій Голодомору”. Це перше видання такого типу, яке систематизує ключові терміни, пов’язані з Голодомором 1932–1933 років.

Як пише suspilne.media, про це повідомляють на сайті музею Голодомору.

На презентації були автори й упорядники видання, серед яких провідна наукова співробітниця музею Наталя Романець, старший науковий співробітник Андрій Козицький та інші історики, які працювали над проєктом.

Наталя Романець розповіла про унікальність та важливість “Глосарію”. Вона пояснила, що тоталітарні режими створюють власну мову, яка і охоплює нові слова, і змінює значення старих.

“У тоталітарній державі ніщо не відповідає назві. Тому важливо знати, яке значення мали слова, що використовувалися радянським режимом у період Голодомору”, – наголосила Романець.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Співавтор видання Андрій Козицький додав, що глосарій відрізняється від словника тим, що подає конкретне значення термінів у контексті певної наукової галузі.

Про структуру та зміст книги

У книзі представлено 116 термінів, які висвітлюють:

  • назви злочину (голодовка, голод, геноцид);
  • передумови Голодомору (колективізація);
  • механізми здійснення геноциду;
  • побутові новотвори періоду Голодомору;
  • наслідки трагедії та вшанування пам’яті жертв.

Тексти доповнені світлинами предметів і документів із фондової колекції музею.

Над “Глосарієм” працювали провідні історики: Дмитро Байкєніч, Андрій Козицький, Ольга Мовчан, Наталя Романець, Інна Шугальова. Верстку здійснила Лілія Шеремета, а обкладинку оформила Вікторія Односум. Рецензентами стали професори Віктор Гудзь і Сергій Корновенко.

Де придбати книгу

Видання доступне для купівлі у Музеї Голодомору за ціною 180 грн. Для замовлення з інших міст можна скористатися розділом “Підтримати музей” на офіційному сайті установи.