У Литві вирішили демонтувати пам’ятник радянському письменнику Цвірке

403

Монумент, присвячений радянському литовському прозаїку Пятрасу Цвірке, виключили з Реєстру культурної спадщини. Про це повідомляє newformat.info.

У Литві неодноразово піднімали питання про його демонтаж, і його доля залишалася невирішеною протягом декількох років. Остаточне рішення ухвалила Рада з нерухомих культурних цінностей Департаменту з культурної спадщини.

Віце-мер Вільнюса Валдас Бенкунскас вважає, що пам’ятник Цвірко може бути переданий Національному музею. Раніше він порівняв його з громадським туалетом для птахів. Міністр культури Сімонас Кайрис назвав подію важливим кроком «з точки зору пріоритетів в політиці спадщини».

Пятрас Цвірке — литовський радянський прозаїк і поет. Разом з іншими депутатами «Народного сейму» він клопотав перед Верховною Радою Української РСР про прийом Литви до складу Радянського Союзу. Також він був головою Спілки письменників Литовської РСР.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?