У Львові відкрили меморіальну дошку на честь Івана Вакарчука

246

У понеділок, 11 жовтня, урочисто відкрили меморіальну дошку на честь Івана Вакарчука – видатного вченого, багаторічного ректора Франкового університету, колишнього міністра освіти і науки України. Про це повідомляє Львівський портал.

Пам’ятну дошку Івану Вакарчуку відкрили у будинку на вулиці Драгоманова,12 у Львові. Тут розташована кафедра теоретичної фізики фізичного факультету ЛНУ імені Івана Франка, де багато років працював Іван Вакарчук.

З пам’ятними словами вшанування виступили: громадські та наукові діячі, чинний ректор ЛНУ імені Івана Франка Володимир Мельник, перший науковий керівник Івана Вакарчука Ігор Рафаїлович Юхновський, його син Святослав Вакарчук та інші.

«Ти бачиш цих людей і розумієш, що вони прийшли сюди не тому, що треба, а тому що вони не могли не прийти. Це дуже сильно надихає та змушує мене ще більше пишатися своїм татом», – зазначив син Івана Вакарчука Святослав Вакарчук.

Довідка. Іван Вакарчук – відомий фізик, політик і громадський діяч, міністр освіти і науки України (2007–2010), ректор ЛНУ ім. Івана Франка (1990-2007 та 2010-2013).

Доктор фізико-математичних наук, Герой України, заслужений діяч науки і техніки України, почесний доктор Вроцлавського й Краківського університетів.

Своїм вольовим рішенням у 2008 році Іван Вакарчук запровадив обов’язкове проходження ЗНО під час вступу у вищі навчальні заклади, а в 2013 році підтримав Революцію Гідності, коли сказав студентам, що нема чого сидіти в аудиторіях, коли їхнє місце – на Майдані.

Помер Іван Вакарчук 4 квітня 2020 року на 73 році життя. Поховали його у Львові на Личаківському кладовищі.

Нагадаємо, у Львові пропонують назвати вулицю на честь Івана Вакарчука. З ініціативою належного вшанування пам’яті видатного львів’янина виступила ініціативна група Фундації Івана Вакарчука.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!