Для збереження та популяризації внеску українських пресотворців у розвиток України створено ресурс «BIOGRAMA». Це електронна енциклопедія діячів української преси ХІХ–ХХІ ст.
Проєкт розроблений колективом Науково-дослідного інституту пресознавства Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника.
Мета – сприяти популяризації персоніфікованої історії української преси ХІХ–ХХІ ст., актуалізувати малознані факти співпраці з друкованими медіа відомих церковних, літературних, мистецьких, політичних, громадських діячів, освітян, кооператорів, правників, відновити історичну справедливість й вивести з тіні заборонених, забутих співтворців українського пресового поля.
Сайт має такі рубрики:
- Постаті (словникові гасла про видавців, редакторів, журналістів, публіцистів й інших творчих співробітників українських ЗМІ). Тут подаються лаконічні біографічні дані, акцентується увага на редакційно-видавничій діяльності осіб, вказується перелік пресових видань, на шпальтах яких вони публікувалися.
- Видання (довідки про українські пресові видання ХІХ–ХХІ ст.). Тут містяться такі відомості: місце і роки виходу, організація-видавець, лаконічна характеристика контенту, максимально вичерпна інформація про редакторів, видавців та авторів часописів.
Основою проекту стали багаторічні набутки наукового осередку:
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
- Матеріали до енциклопедичного словника «Українська журналістика в іменах» (У 1994–2013 рр. вийшло 20 випусків, у яких вміщено інформацію про понад 4500 співучасників творення українських друкованих медіа ХІХ–ХХІ ст.;
- Електронна база даних «Українська преса в Україні та світі ХІХ–ХХ ст. Імена», над якою працювали з 2014 р., у ній зафіксовано понад 10 тисяч персоналій творців контенту української преси. Робота над внесенням до БД співучасників цих процесів продовжується;
- Історико-бібліографічне дослідження «Українська преса в Україні та світі ХІХ–ХХ ст.» у семи томах, в яких є відомості про 2786 українських часописів, що функціонували в Україні та поза її межами у 1812–1919 рр.;
- Інші видання ЛННБУ: «Записки Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника», «Збірник праць Науково-дослідного інституту пресознавства», журнал «Пресознавство», матеріали конференцій, колективні й авторські історико-бібліографічні дослідження, покажчики української преси, монографії.
«BIOGRAMA» адресована науковцям, фахівцям у галузях суспільних і гуманітарних дисциплін, педагогам, краєзнавцям, архівістам, працівникам ЗМІ, музеїв і бібліотек, широкому колу зацікавлених читачів.