У Львові презентували перформанс «Розстріляне Відродження: голоси крізь час»

У Митрополичих садах просто неба у Львові відбувся показ літературно-мистецького перформансу «Розстріляне Відродження: голоси крізь час», під час якого діти та військові читали вірші поетів, яких знищила Росія у 1920-30-х роках.

Про це повідомляє ukrinform.ua.

«Вперше цей захід відбувається у Львові. Ми зробили цю виставу з командою з однією метою, ще до повномасштабного вторгнення, для того, щоб про авторів Розстріляного Відродження в Україні знали. Бо ті кацапи, які вбили українську інтелігенцію на початку ХХ ст. переслідували єдину ціль – знищити нашу культуру, щоб потім сказати, що України немає. Вони знищили наш цвіт, щоб посіяти свій бур’ян. І нам важливо, особливо зараз в час війни, кричати на увесь світ, що Україна була, є і буде! Цей проєкт не розважальний, а просвітницький», – наголосив заслужений артист України Олексій Гнатковський.

Для глядачів, яких зібралося кілька сотень, він прочитав есеї знаменитого українського критика та журналіста Олега Вергеліса про Миколу Хвильового, Миколу Зерова, Павла Филиповича, Михайля Семенка, Михайла Драй-Хмари та Майка Йогансена.

Після кожного есею діти акторської студії «Авантюристи» та студії гармонійного розвитку для дівчат «Панянка» разом із військовими декламували поезію авторів Розстріляного Відродження. Все це відбувалося під акомпанемент української класичної музики від струнного ансамблю Quattro Corde. А контемп від вихованців танцювальної школи «MAASAI» візуально поєднував минуле з сучасністю.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Нам важливо, що сьогодні вірші поетів Розстріляного Відродження читають діти. Все для того, аби показати: те, що хотіли розстріляти, знищити кацапи – їм не вдалося. Воно живе в наших дітях і продовжить жити в майбутніх поколіннях», – сказав Гнатковський.

Також окрасою вечора стали виступи Оксани Кречко, солістки Івано-Франківської обласної філармонії імені Ірини Маланюк.

Окрім культурного значення, перфоманс мав і благодійну мету – збір на безпілотники для ЗСУ. Як повідомили організатори, за вечір, завдяки благодійним внескам та аукціону, вдалося залучити 176 тисяч гривень, які скерують на закупівлю FPV-дронів для 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.