У Луцьку презентували книгу про “Парагвайське щастя” та українську діаспору

430

У Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги Олександра Волощука “Парагвайське щастя”. У своїй книзі автор описав життя переселенців з Волині, які у 1937 виїхали у Парагвай. Як повідомляє suspilne.media, про це розповів Олександр Волощук.

Автор книги “Парагвайське щастя” Олександр Волощук

Автор книги протягом 20-ти років подорожує світом та спілкується з українською діаспорою. За цей час, — говорить чоловік, — відвідав 60 країн і написав 11 книг. Торік працював над історичним романом “Парагвайське щастя”.

В основу книги лягли його дослідження, які він зробив піч час мандрівки Південною Америкою. Два місяці Олександр Волощук жив в Парагваї та вивчав історії життя української діаспори.

Чоловік каже: переважна більшість нащадків українців у Парагваї – це люди, які мають волинське коріння. Тому що переселення до Парагваю відбувалось саме з Волині, яка тоді була під Польщею 36-39-ті роки.

Світлина з книги “Парагвайське щастя”: родина волинян, які емігрували до Парагваю

У підготовці матеріалів письменнику допомагала головна зберігачка фондів Волинського краєзнавчого музею Ольга Корецька. “В нас є цілий комплекс фотодокументальних письмових джерел про еміграцію 30-х років. І пізніше вже повернення до Радянського Союзу у 50-ті роки. Я вважаю, що ми змогли допомогти”, — каже музейниця.

На презентацію книги прийшов знайомий автора – 78-річний лучанин Степан Троцюк. Його родина, — каже чоловік, — також виїжджала до Парагваю у 38-му році. Повернулися, коли йому було 12. Говорить: у Парагваї з його родини ніхто не залишився.

Історичний роман “Парагвайське щастя” вийшов накладом 400 примірників, один із них автор подарував обласному краєзнавчому музею.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!