У Луганській області розпочалися зйомки фільму “Сірі бджоли” за романом Андрія Куркова

750

В Луганській області за підтримки Держкіно розпочалися зйомки фільму Дмитра Мойсеєва “Сірі бджоли” за однойменним романом Андрія Куркова, який увійшов до шорт-листа “Книги року ВВС-2018” і перекладений на англійську, німецьку, французьку, данську мови. Про це повідомляє usfa.gov.ua.

“Сірі бджоли” – історія про тих, хто живе на війні на Сході України. За сценарієм фільму, в “сірій зоні” поблизу лінії фронту, в невеличкому селі без електроенергії, залишилися жити лише двоє “ворогів дитинства”. Під снарядами, що іноді пролітають над селом, з непроханими озброєними гостями, сусіди-пенсіонери ведуть свій скромний побут, іноді зустрічаючись для суперечливого, але необхідного спілкування. В кожного життя не склалось по-своєму, і обидва мають час його переосмислити. Мало зважаючи на воєнні події, вони намагаються створити своє мирне життя в небезпечній місцині, але все руйнується, коли в селі з’являється російський снайпер.

Це людська історія, це книжка про долю людей, які жили спокійно у своєму селі, а потім до них прийшла війна. Це книжка про ті зміни, які відбуваються у психіці людини та в побуті, коли життя ламається і перестає бути, як раніше. Коли зникає електрика, коли більше не надходить пошта, коли ніде купити навіть хліба… І коли будь-який контакт зі сторонньою людиною є небезпечним. Людина начебто може допомогти, але може бути й так, що цей контакт призведе до трагедії. Це книжка про виживання.

Письменник Андрій Курков

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!