У Лівані відбудеться низка пам’ятних заходів до 150-річчя Агатангела Кримського

Посольство України в Лівані планує до кінця року відкрити постійно діючий музей Агатангела Кримського в Шуейрі, де він тривалий час проживав, випустити присвячену українському науковцю ліванську поштову марку та провести наукову конференцію в Американському університеті Бейрута.

Про це заявив посол України в Ліванській Республіці кандидат філологічних наук Ігор Осташ під час онлайн-зустрічі “Кіно та культурна дипломатія”, повідомляє ukrinform.ua.

«Головне наше завдання цього року – завершити три речі для гідного відзначення 150-ї річниці від дня народження А.Кримського. Перше – це відкрити постійно діючий музей Агатангела Кримського в Шуейрі. Ми вже подарували музею експозицію, зроблену разом з Академією наук, Національною бібліотекою України ім. В.І.Вернадського і нашими архівами, а також погруддя (А.Кримського – ред.), виконане відомим ліванським майстром П’єром Карамом. Ще одне завдання – це поштова марка, яку ми зараз випускаємо разом з Державною поштою Лівану, присвячена перебуванню відомого українця в Лівані. І третє – наукова конференція, яка відбудеться в листопаді в одному з найпрестижніших університетів Лівану – Американському університеті Бейрута», – сказав Осташ.

Він додав, що українські дипломати намагаються увічнити пам’ять Кримського в Лівані, аби він був знаний в арабському світі як видатний український вчений і письменник.

Посол також поінформував, що у документальному фільмі «Український Ліван» про майже 2000-літню історію тісних зв’язків між Україною та Ліваном, прем’єра якого відбулась у Бейруті в січні 2020 року, відкрито нові сторінки життя Агатангела Кримського у Шуейрі.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Агатангел Кримський (3(15) січня 1871- 25 січня 1942 р.) – український історик, мовознавець, учений, орієнталіст, письменник і перекладач, один з організаторів Академії наук України (1918). Кримський є автором численних праць з історії та культури арабських країн, Ірану, Туреччини тощо, семітології, історії ісламу. Знав близько 60 мов, переважно східних.

Науковець походив із кримських татар, що прийняли православ’я.

Кримський став жертвою сталінського терору.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.