У Києві письменниця Ірен Роздобудько представила нову книжку

 

У столиці презентували збірку творів однієї з найвідоміших українських письменниць Ірен Роздобудько та українського кінорежисера Олеся Саніна.

Учасниками заходу були Ірен Роздобудько, видавець Микола Кравченко та письменниця Леся Воронина. Про це повідомляє Укрінформ.
Видання містить у собі три твори: «методичку» зі сценарної майстерності; найперший варіант спільного з Олесем Саніним сценарію «Садок вишневий», який 2014 року став фільмом «Поводир»; сценарій «Я повернусь», про кримськотатарську жінку, написаний для Ахтема Сейтаблаєва.
«Перша частина книги – драматургія для чайників. Там ви знайдете, як правильно і професійно подавати на папері своє кіно. Я навіть вказую, яким шрифтом потрібно писати сценарій, щоб продюсер зрозумів, що ви – професіонал», – зазначила Роздобудько.
Письменниця не втомлювалася повторювати, що «кінодраматургія – це наука, яку потрібно вивчати».
За словами Кравченка, після прочитання «методички», хочеться почати писати сценарій. І це – найбільша похвала для автора.
Друга частина – кіносценарій «Садок вишневий» – першоваріант «Поводиря». «Для тих, хто дивився фільм, величезним задоволенням буде прочитати літературний синопсис», – підкреслила Роздобудько.
2008 року цей сценарій отримав спецвідзнаку на «Коронації слова», а через кілька років став фільмом «Поводир».
Про третю частину видання авторка сказала так: «Це сценарій, який написано так, як треба, за усіма правилами (які зазначені в «методичці»). Це історія про кримськотатарську жінку. Це епопея від 30х років до наших днів».
«Читаючи це, жінки плачуть, а режисери кажуть: «Це потрібно знімати», – з гордістю говорить сценаристка.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал