У Києві вийшла книга про журналіста Івана Світа та українську діаспору в Азії

У Києві вийшла книга Ольги Хоменко «Далекосхідна одіссея Івана Світа», в якій авторка досліджує українську діаспору в Азії через публікації та особисту біографію журналіста та історика Івана Світланова (Світа) (1897-1989). Про це повідомляє ukrinform.ua.

Видання в Укрінформі презентувала автор – доктор філософії, кандидат історичних наук, доцент Києво-Могилянської бізнес-школи Ольга Хоменко.

“Це забута історія про величезну українську діаспору, яка була в Азії. Це забута історія українсько-японських та українсько-китайських взаємин, публічної та культурної дипломатії. Окресливши присутність української діаспори в Азії, Іван Світ вперше наголошує на винятковій ролі українців у освоєнні Далекого Сходу. І говорить про український вектор у міжнародній політиці, який існував там з початку 20-го століття”, — зазначила Хоменко.

Японістка за фахом, вона тривалий час жила в Країні сонця, що сходить. У 2018 році Хоменко працювала в Українському науковому інституті Гарвардського університету та в архіві Української вільної академії наук. Там їй до рук потрапили документи, які Світ привіз свого часу до Америки, а також особові справи людей, які належали до Українського представницького комітету в Шанхаї.

“Зазвичай, коли в Україні говорять про українську діаспору, мають на увазі діаспору в Європі або в Америці чи Канаді, інколи згадують про Австралію. Але про діаспору в Азії зазвичай нічого не відомо. Це діаспора, яка з’явилася там наприкінці 19-го століття і практично зникла після Другої світової війни. Існувала величезна східна українська діаспора — це люди, які жили на території Далекого Сходу, Маньчжурії та в Китаї”, — сказала науковець.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.