У Києві встановлять горельєф Богдану Ступці

Українському акторові театру і кіно Богдану Ступці, який помер 22 серпня 2012 року, встановлять в Києві горельєф (різновид скульптурного опуклого рельєфу, в якому зображення виступає над площиною фону). Скульптуру планують поставити на вулиці Марії Заньковецької, де знаходиться будинок артиста. Про це повідомляє svidok.online.

Про це повідомив онук Богдана Ступки – Дмитро. Артист опублікував на своїй сторінці в Instagram відповідний допис і зізнався, що дуже радий цій новині.

“Піду діда привітаю. Він з одним зі своїх улюблених капелюхів тепер з’явиться на вулиці Марії Заньковецької. По правильному це називається горельєф. А по простому – на будинку діда відкривають його зображення. Прямо на день народження. П’ятниця 27 серпня. Починаємо об 11:00” , – повідомив в фотоблозі Дмитро.

Також Ступка додав, що крім горельефа, в Києві також планується виставка картин із зображенням Богдана Ступки в Музеї Шевченка.

“Назва – КОД СТУПКИ. З 29 серпня по 10 вересня – вхід вільний”, – писав артист.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Довідково

Богдан Ступка –  український актор театру і кіно. Міністр культури і мистецтв України (1999-2001). Герой України (2011). Народний артист СРСР (1991). Лауреат Державної премії СРСР (1980), Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка (1993) і Державної премії України ім. О. Довженка (2012 – посмертно).

Кращі ролі Богдана Ступки: “Білий птах зі чорною ознакою” (1970), “Вогнем і мечем” (1999), “Молитва за гетьмана Мазепи” (2002), “Свої” (2004), “Серце на долоні” (2008) , “Тарас Бульба” (2009), “Дім” (2011).

Богдан Ступка зіграв близько 100 ролей у кіно та більше ніж 50 на театральній сцені. Він став символом української нації, дав потужний імпульс для розвитку української культури. Ступка був одним із головних артистів останнього десятиліття на пострадянському просторі.

За свою кінокар’єру актор був удостоєний близько 15 кінонагород і призів, включно з “Нікою” і трьома “Золотими орлами”. Перевтілення в старого Блінова у військовій драмі “Свої” зробило його відомим не тільки в Україні, а й за її межами. Європейська кіноакадемія після цієї ролі висунула його на отримання своєї знаменитої премії, але тоді, в 2004 році, на церемонії вручення актор програв іспанцеві Х. Бардему. Світову славу остаточно закріпив образ Константи в польській стрічці К. Зануссі “Серце на долоні”.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.