У Києві вручили літературну премію РОДОВІДпремія2о25

25 березня у затишному приміщенні Укрінформу відбулася церемонія нагородження лауреатки літературної премії РОДОВІДпремія2о25, відомої української письменниці Світлани Короненко.

Привітати мисткиню прийшли друзі, колеги, а також шанувальники сучасної української поезії.

Модератором зустрічі був засновник Премії, меценат і митець Ігор Дідковський, який зазначив, що має бажання, аби Київ перетворився на столицю української поезії.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Премію вручила Анна Дідковська, яка нагадала, що українська нація має найбільше народних пісень, а тому вона зіткана з поезії, і повернення до духовних джерел відбувається саме через художнє слово, через поезію, бо поезія – це певний концентрат нації, її гумору, естетики, мелодії, що складають підвалини людського буття.

Відомий шоумен і волонтер Євген Клопотенко закликав усіх українців гуртуватися, бо саме культура здатна об’єднувати, а також повідомив, що візьми участь у створенні Музею борщу, який розповідатиме про розвиток української нації.

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський привітав Світлану Короненко з високою відзнакою і визнанням, також він зауважив, що талант має бути гідно поцінований і дуже добре, коли людина бізнесу вкладає кошти в розвиток української культури, тому що культура – це теж зброя і зброя потужна, і це розуміє наш ворог, тому й намагається знищити нашу культуру.

Відомий український мовознавець і професор Павло Гриценко додав, що Світлана Короненко як поетка глибинно входить у значення кожного слова, майстерно вміє працювати з фразою,  зі звуком, її алітерація в текстах природна й жива, це майстерність вищого рівня; поетка має велич і безцінність внутрішнього експерименту, який переживає під час творення, а тому вражає її блискуче осягнення змісту слова, внутрішня самореалізація, внутрішні порухи й пориви, переплавлені у думки, бо її тексти образні й рельєфні, вона – ланка, в’язь від того покоління поетів, які становлять окрасу й підґрунтя української культури.

Науковиця і письменниця Надія Гаврилюк зазначила, що чар поезії Світлани Короненко відчує вдумливий читач, а ще в її віршах ідеться про родовід, родовід творчий і особистий, бо в центрі є жінка – мати, дружина, бабуся, донька, це глибока інтелектуальна поезія, експресивна, проте не сентиментальна.

Громадський діяч і політик, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, лауреат Шевченківської премії Павло Мовчан підкреслив, що Світлана Короненко пише потужну й талановиту поезію, що це дуже важлива подія для української культури, для духовного відродження нації, оскільки зараз ми всі переживаємо скрутний і жахливий час, коли відбувається пониження духовного рівня українців, а слово як втілення Бога зводиться нанівець, по суті, нівелюється, коли відбувається підміна справжнього на штучне.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив на унікальності цієї премії,  а також на тому, щоб державна політика була такою, аби українська культура не стояла в черзі до меценатів.

Відома українська письменниця, лауреатка Шевченківської премії Любов Голота зауважила, що Світлана Короненко завжди мала поетичну силу і наполегливий саморозвиток, вона росла і як поет, і як духовна особистість, а її талановита поезія нагадує сплав думок і переживань.

Головний редактор журналу «Всесвіт», секретар НСПУ Дмитро Дроздовський зазначив, що в поезії Світлани Короненко є дивовижна енергія праматерії, утриваленої в часі, поетка відтворює енергію, сконцентровану в слові, де є висока художня естетика і бентежне свавілля.

Виконавчий директор Асоціації українських книговидавців Ігор Степурін подякував ЗСУ за можливість проводити подібні заходи і Світлані Короненко за талановиту поезію і за те, що її видавництво «Ярославів Вал» друкує дуже гарні книжки, які є взірцем сучасної поліграфії.

Письменниця, тележурналістка, громадська діячка Людмила Лисенко додала, що це велике свято, бо у нас є потужна поезія, оскільки ми зберегли традиції;  Світлана Короненко бере щоденність і перетворює на свято, а її поетичні образи мають безмежний духовний обшир.

Насамкінець композитор Віктор Ліфанчук і заслужена артистка естрадного мистецтва України Наталка Полтавець виконали пісню на слова Світлани Короненко «Сяйво любові», а сама лауреатка прочитала свій вірш «Я в цій осінній імлі…».

На закінчення вечора Світлана Короненко подякувала засновникові премії, а також усім друзям, хто прийшов привітати її з відзнакою. Письменниця повідомила, що отримані кошти будуть спрямовані на перевидання книжки Михайла Слабошпицького “Українські меценати”, а також книжки Світлани Короненко “Біблія борщу”.

Нагадаємо, літературна премія РОДОВІДпремія2о25 заснована філософом, меценатом, науковцем і поетом Ігорем Дідковським і покликана відзначати талановитих українських митців, які стоять на сторожі духовного розвитку України і плекають українську культуру. Цьогоріч грошова частина премії становить 500 тисяч гривень.

Пресслужба НСПУ

Фото – Пресслужба НСПУ, Сергій Комісаров