У Києві вперше презентували оригінал рукопису «Щедрика» Миколи Леонтовича

Уперше в столиці представлено оригінал рукопису всесвітньо відомої пісні “Щедрик” авторства українського композитора Миколи Леонтовича.

Церемонія відбулася під час відкриття виставки “Я співаю, отже існую” у Меморіальному будинку-музеї Миколи Лисенка в Києві.

Презентація рукопису організована до 100-річчя американської прем’єрами “Щедрика” та 145-річчя з дня народження Миколи Леонтовича. Партитура написана рукою композитора за кілька років до прем’єри пісні у концертному залі Карнеґі-Гол (Нью-Йорк).

Окрім цього, на заході вперше представлено оригінал листа голови Директорії Української Народної Республіки Симона Петлюри до диригента Олександра Кошиця. У листі Петлюра закликав Кошиця популяризувати за кордоном ідею незалежної України та збирати гроші на підтримку української армії. Експонування рукописів триватиме один день.

Також у межах виставки експонується унікальна колекція копій європейських афіш хору Олександра Кошиця із фондів Слов’янської бібліотеки Національної бібліотеки Чеської Республіки. Ці вуличні афіші вперше представлені в Україні. Вони містять згадки про прем’єру “Щедрика” у Відні, Парижі, Женеві та інших європейських містах. Деякі з них оформлені в синьо-жовтих кольорах й оздоблені тризубом.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Виставка “Я співаю, отже існую” триватиме від 21 грудня до 31 січня 2023 року.

Подію організовано Музеєм видатних діячів української культури спільно з Інститутом Леонтовича за підтримки Українського Фулбрайтівського Кола.

ukrinform.ua