У Києві вісім років тому знесли символ кривавого комуністичного режиму

642

У Києві вісім років тому – 8 грудня 2013 року – знесли пам’ятник радянському вождю Володимиру Леніну. З того моменту Україною прокотилася хвиля, яку назвали “ленінопадом”. Про це пише news.obozrevatel.com.

Того дня учасники Революції Гідності скинули статую, яка розташовувалася на перехресті бульвару Тараса Шевченка та вулиці Хрещатик, перед Бессарабською площею. Протестувальники також розбили її “на сувеніри” (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

Український інститут національної пам’яті (УІНП) назвав ці події третьою хвилею декомунізації. Через рік “ленінопад” охопив майже всю країну – пам’ятники Леніну були демонтовані в усіх обласних центрах, окрім Запоріжжя.

У 2015 році в Україні ухвалили закон про декомунізацію, який засуджує комуністичні та нацистські режими, а також забороняє їхню пропаганду.

За даними УІНП до кінця 2020 року, у Верховній Раді було перейменовано майже тисячу населених пунктів та 26 районів. Також по країні демонтовано 2,4 тисячі пам’ятників і пам’ятних знаків із комуністичною символікою.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у березні 2021 року в Інституті нацпам’яті заявляли, що знайшли меценатів, які допоможуть демонтувати радянський герб зі щита “Батьківщини-Матері”.

 

 

 

“Українська літературна газета”, ч. 24 (316), 3.12.2021

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!