У Києві відреставрують пам’ятник князю Володимиру

У столиці хочуть відреставрувати пам’ятник князю Володимиру, з місцевого бюджету виділять 1,2 млн гривень.

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Київ Media.

За його словами, пам’ятку монументального мистецтва національного значення «Пам’ятник князю Володимиру» відреставрують за гроші, отримані від продажу земельних ділянок під нерухомим майном, а також від проведення аукціонів та експертної грошової оцінки.

Також на реставрацію пам’ятки буде виділено додаткових 1,2 млн грн надходжень до місцевого бюджету.

«Пам’ятник потребує реставрації. Департамент охорони культурної спадщини планує завершити роботи з відновлення візитівки Києва до 2023 року», – зазначив депутат Київради, голова Постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Михайло Терентьєв.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За його словами, міська влада на чолі з мером міста Віталієм Кличком всіляко підтримує збереження, охорону та забезпечення належного стану історичних пам’яток у Києві.

Пам’ятник Володимиру Великому – найстаріший скульптурний пам’ятник Києва, споруджений у 1853 році у стилі неовізантизм. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Архітектурна домінанта Дніпрових круч правобережної частини Києва.

У радянські часи пам’ятник став одним із небагатьох монументів, споруджених до 1917 року, яким вдалося уціліти. Проте з нього намагалися збити всі прикраси релігійного змісту. Через це у 1953—1954 роках (до 100-річного ювілею) пам’ятці знадобилася реставрація. Після неї пам’ятник не чіпали.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.