У Києві відкриється «Поетичне метро»

357

27 березня у Всесвітній день театру на станції столичного метро «Театральна» відкривається виставка постерів спільного проєкту видавництва «Саміт-книга» та Молодіжної літературної платформи Національної спілки письменників України «Кабінет молодого автора» «Поетичне метро».

«Поезія розраджує, створює незабутню атмосферу і перетворює буденні речі на неповторні. Саме тому поетичні твори повинні мати більше місць зустрічей із людьми. Цього разу ми обрали метрополітен!», – зазначають організатори проєкту – видавець Іван Степурін та поетеса Юлія Бережко-Камінська.

Реалізували задум за підтримки Департаменту з соціальних комунікацій КМДА та БФ «Культурні новації» у кілька етапів. Спершу кинули заклик усім поетам України, які мають у своїх творчих доробках вірші про метро. Найкращі твори увійшли до книжки «Поетичне метро» – першого в Україні видання поезії сучасних вітчизняних авторів, присвяченого Київському метрополітену і тим подіям, почуттям та емоціям, які в ньому переживають пасажири. Перші примірники книги вийшли напередодні 60-річчя київського метро.

Виставку постерів, на кожному з яких представлений вірш та фото автора, підготували, аби широке коло киян познайомити бодай із деякими поезіями «Поетичного метра». Зокрема, будуть представлені твори таких відомих поетів, як Дмитро Чистяк, Дмитро Дроздовський, Світлана Дідух-Романенко, Наталія Бельченко, Дмитро Лазуткін, Ія Ківа,  Олександр Козинець, Юлія Бережко-Камінська, Богдана Гайворонська, Таня-Марія Литвинюк, Антон Попов, Наталка Поклад, Вікторія Осташ, Леся Мручківська, Денис Голубицький, Ірина Мостепан, Сергій Савін, Ольга Ольхова, Сергій Цушко. Допоміг утілити задум фотохудожник Сергій Олянич.

Виставка триватиме упродовж місяця, а після цього «роз’їдеться» по різних станціях.

У тих, хто зацікавиться «метропоезією», буде можливість придбати й саму книгу, яка незабаром має вийти друком у видавництві «Саміт-книга».

Організатори та учасники «Поетичного метра» висловлюють адміністрації Київського метрополітену вдячність за підтримку проєкту.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!