У Києві відбувся літературно-мистецький захід, присвячений Всесвітньому дню сміху

Національна спілка письменників України взяла участь у культурно-мистецькому заході, присвяченому Всесвітньому дню сміху, який відбувся у Національному музеї літератури України за участі відомих українських письменників і народних артистів України.

Зокрема до заходу долучилися: дитячий письменник, лауреат премії імені Лесі Українки Анатолій Качан; народний артист України Анатолій Демчук; письменник-гуморист, лауреат премій імені Остапа Вишні та імені Лесі Українки Павло Кущ; лауреат премії імені Остапа Вишні, заслужений артист України Валерій Демченко; письменник-гуморист Валентин Шульга; письменниця, лауреатка Подільської літературно-мистецької премії «Кришталева вишня» Тетяна Коноваленко; лауреати Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів у розмовному жанрі Леся та Едуард Порядченки; студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Владислав Богуславець та Олексій Самойленко; а також відвідувачі Київського міського Центру соціальної, професійної та трудової реабілітації осіб з інвалідністю Петро Славінський та Зоя Ковалевська. Також на урочистий захід завітали письменник В’ячеслав Гук, письменник і журналіст Микола Владзімірський та інші.

На заході виступив знаний письменник Анатолій Качан. Він привітав усіх присутніх зі святом гумору, а також докладно розповів про збірку гумористичних творів «Язик до Києва доведе», яку він уклав і куди ввійшли найкращі твори Творчого об’єднання гумористів і сатириків Київської організації НСПУ. Він зазначив, що головне у наш надважкий час – не втратити зв’язок поколінь, а чільна мета гумору – об’єднуватися й перемагати. Бо гумор додає нашій країні сили, стійкості, непохитності, наснаги, віри у перемогу. Саме через гумор Україна стверджується як волелюбна незламна держава. Він зі щирістю згадав корифея українського гумору Павла Глазового, який став учителем для багатьох українських гумористів, і блискуче прочитав свою гумореску «Балакучий язик». Також він передав усім учасникам заходу вітання з нагоди Всесвітнього дня сміху від голови Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського.

На вечорі виступив відомий письменник і журналіст Павло Кущ.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Він зокрема висловив слова щирої подяки всім українським письменникам, які зараз і словом, і зброєю боронять рубежі нашої країни, а також зазначив, що навіть у такий надважкий час, коли Україна як самостійна незалежна держава, кордони якої визнані у всьому світі, перебуває на межі знищення з боку росії, потужний український гумор не втрачає своєї актуальності, бо ще з часів діда-прадіда, коли Україну намагалися знищити й захопити, українці боронили свою державу не лише зброєю, а й гумором, який завжди допомагав вистояти і вижити. Павло Кущ із болем розповів про свій рідний Донецьк, як перед початком повномасштабного вторгнення росії в Україну разом із друзями підтримував українських бійців на передовій збірками гумористичних творів, це були, за його словами, бойові «сміхпайки», які дуже допомагали нашим воїнам у боротьбі проти лютого ворога. Зараз Павло Кущ працює над політичною сатирою й очолює Творче об’єднання гумористів і сатириків Київської організації НСПУ. Також він наголосив, що сміх допомагає подолати наслідки стресу і просто виживати у наш непростий час, тому тепер найважливіше для всіх нас – тримати і розвивати далі потужний творчий фронт, бо від цього залежить майбутнє і нашої нації, і нашої країни.

На заході можна було побачити представників різних поколінь майстрів слова, яких об’єднав гумор. Зокрема вельми майстерно виконав уривок із твору Остапа Вишні «Ярмарок» талановитий хлопчик Едуард Порядченко. Він зміг не лише втілити на сцені задум автора твору, а й не залишив нікого байдужим у залі після свого виконання, а його мати пані Леся Порядченко презентувала «Віночок українського гумору» і  прочитала гуморески Павла Глазового.

Журналіст Петро Славінський  прочитав  байки Леоніда Глібова «Осел і Соловей» і «Жаба і Віл». Він зауважив, що гумор підтримує наших бійців на передовій. Тому дуже важливо для письменників-гумористів створювати якісні актуальні тексти, які б знаходили відгук у серцях наших воїнів.

Письменник і заслужений артист України Валерій Демченко прочитав свою гумореску «Сага про штани», де майстерно поєднав минуле із сучасністю, а письменниця Тетяна Коноваленко прочитала гуморески Остапа Вишні і Павла Глазового.

Також були прочитані гумористичні твори Павла Глазового «Нервовий пасажир», «Найважча роль» і «Еволюція», Остапа Вишні «Зенітка» й «Лисиця», Степана Руданського «Лошак», Євгена Дударя – твори із книжки «І силою, і правдою…» та інших письменників-гумористів, а також твори сучасних письменників – Павла Куща, Валентина Шульги, Валерія Демченка та інших.

А ще на заході виступили студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Владислав Богуславець та Олексій Самойленко. Вони майстерно прочитали гуморески Остапа Вишні й Павла Глазового.

Гумор, навіть у найскладніших ситуаціях, завжди давав українцям нові сили та живив їхню душу незборимою вірою в перемогу.

Захід відбувся у піднесеній творчій атмосфері, де кожен із присутніх не залишився байдужим до того, до чого приторкнувся душею. І дуже важливо під час війни мати змогу проводити щонайбільше подібних зустрічей, аби зцілюватися сміхом, долати всі життєві перешкоди й негаразди і вірити в нашу якнайшвидшу перемогу над ворогом.

Пресслужба НСПУ

Фото – Пресслужба НСПУ