У Києві відбулася церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Павла Тичини за 2024 рік

21 березня в Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г.Тичини відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Павла Тичини за 2024 рік.

Нагадаємо, лауреатами Всеукраїнської літературної премії імені Павла Тичини за 2024 рік стали:

Ніна Горик – за поетичну збірку «Лінії оборони»; Юлія Бережко-Камінська  – за поетичну збірку «Гравітація слова»; Ольга Кіс – за поетичну збірку «Ритми і рани»; Надія Мориквас – за поетичну збірку «Танець спійманої рибини».

Лауреатів нагородив відомий український письменник, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, шеф-редактор газети «Слово Просвіти», лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка Павло Мовчан і голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Павло Мовчан зазначив, що Павло Тичина належить до видатних світочів української культури, що йому довелося творити в умовах жахливої тоталітарної системи, проте він сповідував українське у всьому, зокрема і в побуті,  він був богообраний, а його потужне поетичне слово – це ще один крок у поезії, у поезії не лише української, а й світової. Також пан Павло зауважив, що зараз ми маємо в культурі високе піднесення, але й, на жаль, девальвацію духовних цінностей, що є загальносвітовою тенденцією, коли матеріальне перемагає духовне, коли високу поезію підміняє графоманія, яка знецінює Слово, а піднесене поетичне Слово – це Бог, його втілення. Павло Мовчан подякував Павлові Тичині за те безцінне поетичне надбання, яке він нам залишив, і підкреслив, що ми тепер маємо і другий фронт – духовний, який не маємо права зрадити.

Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський привітав лауреатів із високою нагородою і підкреслив, що Павло Тичина – це феноменальна постать, яка чекає ще своїх літописців, а його життя – це драма людини дуже потужного таланту, яка опинилася в лещатах тоталітарної системи, Павло Тичина геній слова, яке лишив нам у спадок.

Лауреати читали свої твори у переповненій залі Музею Павла Тичини. Ніна Горик зазначила, що ми говоримо зі світлом словами поезії, а премія Павла Тичини – це висока відповідальність; Юлія Бережко-Камінська відзначила благодатну ауру Музею, де митець відчуває себе дуже споріднено; Ольга Кіс передала вітання від своєї мами, яка дуже хотіла, щоб поетичний доробок її доньки був помічений, також пані Ольга підкреслила, що Павло Тичина є серед тих світочів української культури, які тримають небо України; Надія Мориквас зауважила, що тоталітарна машина не знищила Павла Тичину як видатну постать, також пані Надія підкреслила, що, ми, письменники, зараз тримаємо наш духовний фронт і обов’язкового переможемо.

Також у рамках заходу вручили Всеукраїнську літературну премію «Благовіст» за 2024 рік поетці й перекладачці Інні Ковальчук.

Насамкінець потішив усіх присутніх зразковий художній хор «Соняшник» Будинку дитячої та юнацької творчості  «Дивоцвіт»  Дарницького району м. Києва, заспівавши пісень – «Орися ж ти, моя ниво…», «На високій полонині», «Веснянка», «Гаї шумлять…».

Цей захід – ще одна вагома цеглинка у незрушний духовний підмурівок нашої нації, у нашу визвольну боротьбу й неодмінну Перемогу, бо Слово, що об’єднало нас, – є нашим захистом, тому ми маємо плекати його як безцінний спадок, як оберіг, залишений нам нашими пращурами.

Національна спілка письменників України висловлює щиру подяку керівництву Літературно-меморіального музею-квартирі П.Г.Тичини за вельми плідну співпрацю.

Пресслужба НСПУ

Фото – Пресслужба НСПУ