Національний тиждень читання поезії у Національному музеї літератури України символічно почався з презентації нової поетичної книги поетеси, перекладачки, художниці, заслуженої журналістки України Валентини Давиденко «Канти мандрівних музик» (Видавництво Креативна агенція «Артіль»).
Книжка вийшла у рамках програми підтримки міського книговидання, яку реалізує Департамент суспільних комунікацій КМДА. Завдяки програмі, значна частина тиражу розійшлася публічними бібліотеками України. Вірші нової збірки торкаються вічної теми боротьби за свободу, яка особливо актуальна в умовах сучасної війни. Поетеса розгортає читачеві давні «українські манускрипти» і «грубі сувої» звитяжної і драматичної історії рідної вітчизни, де вічний мотив борні за волю і незалежність отримав своє виявлення у сьогоденні. Валентина пише про нашу непросту сучасність, яка змінює нас, але не ламає. Тому «сокровенне обличчя вітчизни» авторка представляє найперше через образи «героїв в дозорі», де сіть маскувальна і тьмяна броня захисна. Це той Едем, що «квітує тривожно щовесни та війни», коли ангели на київських небесах «спустилися і стали на блокпостах». Ця книга про нашу землю, її минуле й сьогодення, про її красу та силу. Поетеса пише сюїту нинішніх днів, яку «не грають, а проживають», де супроти пітьми постає навіть нотний стан рідних піль, їх крицеві серпневі відтінки. У притаманному імпресіоністичному письмі філософський підтекст читається в образах етнічно близьких і водночас метафорично трансформованих. Книга ілюстрована живописними і графічними творами авторки.
Під час презентації Валентина Давиденко ділилася рефлексіями на власні поезії, розповідала про життєві обставини в яких був написаний той чи інший вірш і, звичайно ж, читала тексти, перейняті високою нотою і жорстокістю сьогодення. Модераторкою заходу була поетеса, перекладачка Олена О’Лір.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Вітальне слово виголосила директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Мирослава Смірнова. Вона привітала авторку із виходом збірки та наголосила на важливості таких проєктів сьогодні. На презентацію завітали друзі і колеги Валентини Давиденко. Своїми враженнями про її поетичну та мистецьку творчість поділилися письменниця, лауреатка Національної премії імені Тараса Шевченка Любов Голота, заступниця голови Київської організації НСЖУ Алла Малієнко, директорка Музею видатних діячів української культури Ольга Гураль, письменники Світлана Короненко, Софія Майданська, Станіслав Шевченко, Микола Славинський, радіожурналіст, Заслужений журналіст України Григорій Южда, народний художник України, Шевченківський лауреат Валерій Франчук, політичний діяч Олесь Шевченко. Засновник і директор проектів видавництва «Саміт-Книга» Ігор Степурін зазначив, що це видання – про пам’ять, яка проходить через століття, і про силу мистецтва слова, що зцілює і об’єднує. «Це «золотий сад» нашої землі, куди ми всі прагнемо повернутися, щоб знайти себе і своє світло».