У Києві на Нивках запрацювала оновлена бібліотека

Бібліотека ім. М. Костомарова ЦБС Шевченківського району, розташована на вулиці Щербаківській, 51В,  вже відкрита у тестовому режимі. Про це повідомляє vechirniy.kyiv.ua.

Окрім сучасного ремонту, у закладі модернізовано матеріально-технічну базу та оновлено бібліотечний простір. У результаті користувачі отримали бібліотеку нового формату – центр соціокультурних подій, навчання, дозвілля.

Бібліотека розміщена у окремому двоповерховому приміщені, має інклюзивні елементи та ліфт.

До послуг користувачів 24 комп’ютеризовані робочі місця (12 стаціонарних та 12 мобільних), Wi-Fi, новий мультимедійний зал, дитяча кімната, кухня тощо.

Бібліотека знаходиться за адресою: вул. Щербаківського, 51В.

Графік роботи: понеділок-четвер — із 11.00 до 18.00; п’ятниця — вихідний день; субота — з 11.00 до 18.00; неділя — з 11.00 до 17.00; санітарна година — з 13.00 до 14.00.

Історія бібліотеки почалася в 1950 році, на масиві Нивки, що з’явився на окраїні міста. Марія Захарівна Гулько, після виходу на пенсію, створила першу бібліотеку на Нивках. У маленькій кімнаті одноповерхового будиночку по вулиці Баумана. Поруч був гуртожиток будівельників, де й розпочала свою популяризаторську роботу Марія Захарівна. А коли почали зростати перші житлові будинки, поклопоталася про відкриття справжньої книгозбірні. В 1957 році вона стала державною і мала 5 000 книжок та тисячу відвідувачів. А в 1960 році бібліотека № 10 отримала звання «Бібліотека відмінної роботи».
У 1965 році книгозбірня отримує нове приміщення по вулиці Щербакова, 33. В її фондах уже 120 тисяч книжок, послугами бібліотеки користуються 10 000 читачів. За 16 років зі звичайної пересувки робітничого гуртожитку, вона перетворилася на центральну бібліотеку Радянського району міста Києва.
У 1981 році переїжджає в нове, двоповерхове приміщення по вулиці Щербакова (нині Щербаківського), 51-в, у якому працює донині. 

Фото Департаменту культури КМДА

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал