У Києві бульдозери зносять скульптури одного з кращих українських митців минулого століття

1742

У Києві почали демонтувати вхід до міського зоопарку, поруч з яким розташовані каса і вже культові скульптури зубра і левів українського скульптора Юрія Рубана. Про це повідомляє uainfo.org.

“Це скульптури одного з кращих українських скульпторів анімалістів минулого століття Юрія Рубана. Художник багато експериментував з матеріалами, техніками, але мав єдину провідну тему – найрізноманітніші тварини. Він любив тварин, розумів їх і якось по-особливому тонко відчував. “Леви та зубр” – це справжня мистецька принада Києва”, – пише мистецтвознавиця Євгенія Моляр.

Старий вхід в зоопарк замінять новим – він буде на розі Зоологічної та проспекту Перемоги. Там гостей зустрічатиме нова пам’ятка – 15-метровий різнокольоровий жираф.

“Наразі керівництво зоопарку розповідає, що скульптури (Юрія Рубана – Ред.) в поганому стані. І я дууже добре пам’ятаю, чому саме! Їх пошкодили крадії металу! Зоопарк, Київрада та поліція не змогли забезпечити їх збереження”, – додає Євгенія.

Зазначається, що на місці старого входу планують зробити площу, де зустрічатимуться екскурсійні групи, а поруч будуть сувенірні магазини, заклади громадського харчування, туалети, камери для зберігання речей і великий акваріум, як окрема експозиція.

“Замість того, щоб поліпшити умови для тварин, місто витрачає сотні мільйонів на “марафет” із пластику й гіпсу. Новий вхід займає величезну площу, яку можна було віддати тваринам. Через нього вирубали купу дорослих дерев, що дають тінь. Новий вхід далі від метро. Привіт, автомобілізація. Взагалі не зрозуміло, для чого він потрібен з гівноматеріалов, які через пару років почнуть сипатися” – вичерпно прокоментував ситуацію архітектор Дмитро Макагон.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!