У Криму російські окупанти заблокували 27 українських сайтів

617

Щонайменше 27 українських сайтів повністю заблоковані провайдерами в окупованому Росією Криму. Переважно йдеться про популярні онлайн-медіа. Про це інформує radiosvoboda.org з посиланням на Кримську правозахисну групу.

«Згідно з результатами дослідження, мінімум 12 провайдерів в 12 кримських населених пунктах повністю блокують сайти 22 українських медіа: «Укрінформ», «Цензор.нет», QHA, «След.нет», «Інформаційний опір», UAinfo, Blackseanews, «112 телеканал», «Апостроф», «Главком», «Главное», «Громадське радіо», «Центр журналістських розслідувань», «Подробиці», «Стрічка», «ТонеТо», ТСН, «Депо», «Українська правда», «РБК Україна», «Дзеркало тижня», «Херсон Daily»», – мовиться у повідомленні.

Також на півострові блокують сайти LinkedIn, Меджлісу кримськотатарського народу, «Свідків Єгови», Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та організації Хізб ут-Тахрір.

«Перевірку доступності сайтів монітори провели у лютому – березні 2021 року за допомогою мереж 12 різних провайдерів в 12 кримських населених пунктах», – зазначили у Кримській правозахисній групі.

Правозахисники наголошують, що блокування провідних українських незалежних медіа на території окупованого Криму порушує право жителів півострова на доступ до інформації.

«В даний час безперешкодна робота професійних незалежних медіа, які регулярно інформують людей про ситуацію з поширенням пандемії COVID-19, життєво необхідна українському суспільству, включаючи жителів окупованих територій. Продовжуючи такі обмеження незалежних ЗМІ в Криму, Російська Федерація не тільки обмежує свободу слова, але і створює додаткові ризики для життя і здоров’я жителів Криму», – мовиться у заяві.

У квітні минулого року в окупованому Росією Криму 10 провайдерів у дев’яти населених пунктах повністю блокували 20 українських інформаційних сайтів, дві соціальні мережі, сайти Меджлісу кримськотатарського народу, «Хізб ут-Тахрір» і «Свідків Єгови».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!