28 червня у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького до Дня Конституції відбулася мистецька колаборація «Лиш світитися Україною…». Поезія і музика у садибі Тобілевичів звучала на честь визначного свята.
Захід планувалося провести у відкритому просторі внутрішнього двору музею. Музейники з любов’ю підготували локацію з видом на квітучий зелений Карпенків сад, але рясний дощ змусив змінити плани чи не за десять хвилин до початку зустрічі, і вона розпочалася вже у затишному залі.
До свята долучилися курсанти Донецького державного університету внутрішніх справ. Вони вперше були у міській садибі Тобілевичів, тож науковці музею розповіли їм, що з єлисаветградським будинком пов’язані 11 років життя видатного українського драматурга.
Директор музею Лариса Хосяінова зробила короткий екскурс в історію конституційного процесу на теренах українських земель. Вона ж представила кожного з учасників мистецької програми, аби наші нові друзі зрозуміли, які талановиті, небуденні люди спілкуватимуться з ними в цей день.
«Лиш світитися Україною» – рядки з вірша Валерія Гончаренка, який жив у нашому місті. Тож першими взяли слово саме поети. Вірші громадянського спрямування читали Надія Гармазій, Любов Єременко, Олена Надутенко, Роман Любарський, Павло Чорний, Ксенія Івашина.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Надія Гармазій, голова Кіровоградської обласної організації НСПУ, повідомила, що до Національної спілки письменників України прийнято Любов Єременко, з чим присутні і привітали поетесу, а також подарувала літературному музею нову книгу – антологію Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея за 2018-2022 роки. Серед авторів – кропивничани Василь Бондар і Надія Гармазій.
Пісні на слова місцевих поетів виконав талановитий бард Олександр Чеботар, який працює бібліотекарем у селі Обознівка. Його перша музична композиція на слова Валерія Гончаренка називалася «Україні». Затамувавши подих, всі, хто знаходився у музеї, слухали «Рушники» на слова земляка Анатолія Каретного. Гадаємо, мелодійність і глибокий смисл пісні зроблять її відомою не тільки у нашому місті.
По закінченню зустрічі учасники вийшли в сад, умитий літнім дощем, сфотографувалися у його мальовничих куточках, на фоні мініатюрного ставочка з рожевими німфеями та лавандового острівця.
В умовах повномасштабного російського вторгнення і численних злочинів окупантів, сьогодні по-новому оцінюються значення цінностей, закладених у головному державному законі. Свято День Конституції України стало для нас по-справжньому близьким.
Тетяна Ревва, науковець музею