У Кропивницькому представили поетичний блокпост Павла Чорного «Ми переможемо!»

23 серпня 2022 року, у День Державного прапора України та переддень Дня незалежності, у садибі Літературно-меморіального музею І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького відбулася зустріч з кропивницьким поетом, прозаїком, публіцистом, педагогом, громадським активістом та учасником волонтерських проєктів Павлом Чорним.

Павло Георгійович – автор прозових і поетичних творів, пісень, гімнів, наукових та публіцистичних статей, методичних посібників, віршованих казок, п’єс, сценаріїв. Організатор та модератор різноманітних творчих проєктів: «Казка – дітям!», «СЮТ – казковий дивосвіт!», «Віршовані казки Василя Сухомлинського», «Діти – творці миру!», «Канікули зі Святим Миколаєм», «Казкодром», «Героїка», «Патріотка», «Патріотичний Казкодром» та ін.

Зустріч розпочався зі вступного слова науковиці музею Наталії Мельниченко, яка представила присутнім творчий доробок Павла Чорного.

Гості, які завітали у цей день до музею, мали можливість ознайомитися з новим проєктом «Патріотичний блокпост Павла Чорного. Ми переможемо!», окремі поезії з якого увійшли до альманаху «Поезія без укриття» (Брустури: видавництво «Дискурсус», 2022) та до антології воєнної лірики «Весна озброєна» (Київ: видавництво «Ліра-К», 2022).

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

У рамках заходу був представлений перфоманс «Повертайся живим», учасниками якого стали поети Павло Чорний, Роман Любарський та співробітники музею.

Активну участь у заході взяли історик і поет Сергій Гейко, журналіст і краєзнавець Федір Шепель, директор видавництва «КОД» Віктор Лисенко, старша наукова співробітниця Літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-КарогоТетяна Ревва.

Очільниця Кіровоградської обласної організації НСПУ Надія Гармазій також завітала на презентацію даного проєкту, привітала його ініціатора Павла Чорного і подарувала Літературно-меморіальному музею І.К.Карпенка-Карого нову антологію воєнної лірики «Весна озброєна», упорядником якої є голова НСПУ Михайло Сидоржевський. До слова, це одна із перших в Україні антологій, твори якої демонструють спротив культурної інтелігенції рашистській агресії. В цій книзі представлено доробки різних українських поетів, усього 142 імені. З цієї когорти митців близько 30 – це автори Кропивниччини.