У Кременчуці провулок Петра Алексєєва перейменували на честь письменника Євгена Гребінки

Євген Павлович Гребінка — відомий український байкар, письменник, перекладач, педагог і громадський діяч. Він прожив коротке життя — усього 36 років. Проте за цей час устиг зробити собі ім’я в літературі, створивши поетичні та прозаїчні шедеври. Про це йдеться на сторінці Кременчук.Офіційний

Євген Гребінка народився 2 лютого 1812 року на хуторі Убіжище Пирятинського повіту. Початкову освіту здобував удома, потім навчався в Ніжинській гімназії, де і почав писати перші вірші.

У 23 роки познайомився з Тарасом Шевченком. Гребінка підтримував поета матеріально, допомагав із самоосвітою та долучився до викупу Кобзаря з кріпацтва.

Євген Павлович збирав українські твори та випускав їх у додатках до журналу «Отечественные записки», однак потім видавець відмовився публікувати додатки українською. Це дало новий поштовх письменнику, і він почав видавати альманах «Ластівка». І це стало важливою подією у становленні українського літературного слова.

Гребінка дбав і про піднесення освіти рідного краю. Він організував приходське училище для дітей села Рудки, надсилав для нього кошти.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

За 15 років літературної діяльності Євген Гребінка надрукував понад 50 повістей, байок, романів і оповідань.