У Казахстані хочуть поступово витісняти російську мову: з чого почнуть

У Казахстані оголосили про законопроєкт, який спрямований на сприяння використанню рідної мови замість російської у своїх ЗМІ. Країна вже почала його розробляти.

Про це повідомляє The Guardian.

 

ВІДМОВА ВІД РОСІЙСЬКОЇ МОВИ

У Казахстані широко поширена російська мова, тому влада вирішила відмовлятися від неї на тлі чуток про вплив Москви.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

“Законопроєкт про ЗМІ передбачає збільшення частки державної мови на телебаченні і радіо з 50% до 70%”, — заявила міністр культури Аїда Балаєва.

Наразі його обговорюють законодавці. Видання пише, що швидше за все законопроєкт буде схвалений парламентом, який вважається лояльним до президента Касим-Жомарта Токаєва.

“Цей перехід відбуватиметься зі швидкістю 5% на рік, починаючи з 2025 року”, — сказала Балаєва, маючи на увазі плани уряду щодо просування казахської мови після розпаду Радянського Союзу.

The Guardian пише, що Казахстан, де етнічні росіяни становлять близько 15% населення, має довгий кордон з РФ і зберігає тісні політичні, економічні та військові зв’язки з Москвою. Країна прагне зміцнити зв’язки із західними країнами та Китаєм після початку повномасштабної війни в Україні.

Нагадаємо, у Казахстані будуть підтримувати всі західні санкції проти РФ. Також країна виступає за негайне припинення воєнних дій між Росією та Україною.

Також ми писали, що у Казахстані з’явився реєстр “іноземних агентів”. Керівництво країни каже, що такий крок допоможе “підвищити довіру громадян”.

Додамо, російський генконсул в Казахстані Євген Бобров пішов у відставку після того, як дізнався про спад вивчення російської мови в державі.

world.novyny.live